Rebarbora se pěstuje pro mladé listové řapíky
r3.jpg
Na zahradě vám svými listy bude možná připomínat lopuch, ale pěstuje se pro své listové řapíky, které mají příjemně kyselou chuť. Na rostlině narůstají postupně – od dubna až do konce června. Během jednotlivých měsíců se mění i jejich chuť, na konci sezony bývají výrazně kyselejší, protože obsahují větší množství kyseliny šťavelové. Řapíky rostliny byste měli vylamovat úplně dole. Nikdy byste neměli sklidit všechny řapíky rostliny, ale zhruba jejich třetinu, abyste ji zbytečně nevysílili.

Zásady pěstování rebarbory
r2.jpg

  • Rostlina má ráda hlubokou humózní zeminu, neutrální či zásaditou.
  • Dobře se jí roste v lehké půdě, která se na jaře rychle zahřívá. Pěstovat ji můžete i v těžších a mokrých půdách, ale úroda rebarbory nebude tak časná.
  • Po celou dobu vegetace byste měli rostlinu dostatečně zalévat.
  • Rebarbora bude tvořit květenství – pravidelně ho odstraňujte, aby se rostlina zbytečně nevysilovala.

Sklizeň a uchovávání řapíků
r1.jpg

„Rebarbora se sklízí až v druhém roce. Řapíky z rostlin odlamujte zhruba od poloviny dubna do konce června. Pozdější sklizeň se už nedoporučuje kvůli vysokému obsahu kyseliny šťavelové, která dráždí žaludek,“ potvrzují zkušenosti týmu Zahradnictví Flos. Rebarboru je lepší sklízet časně ráno – je totiž chladno a její listy jsou ještě svěží. Nejlepší je úrodu rebarbory sklízet průběžně a zpracovávat postupně, ale v lednici by vám měla v dobré stavu vydržet i dva týdny. Z jedné starší rostliny sklidíte až sedm kilogramů rebarbory. Pokud o ni budete dobře pečovat, rozroste se do úctyhodných rozměrů a vy se můžete těšit na skvělé moučníky, marmelády, koláče i limonády.

Reklama