Komu se ještě nestalo, že po vyprání oblíbeného svetru vytáhne z pračky kousek oděvu, který přinejmenším ztratil tvar, nebo se v horším případě srazil na batolecí velikost? Nic takového se nestane, pokud vyberete speciální prostředek na péči o vlněné a jemné prádlo.

perwollV případě vlněných oděvů, rukavic, šál nebo čepic by nesprávnou péčí mohlo dojít ke zplstnatění, ztrátě elasticity a tvaru. Přitom je takové oděvy možné prát i v pračce, obsahuje-li etiketa na oblečení symbol „lze prát v pračce“. Zvolte prací cyklus pro praní vlny, například speciální program pro „ruční praní“, nebo „vlna“. Pak stačí přidat speciální prací prostředek Perwoll Wool&Silk. Jeho speciální pěna obalí vlněné nebo jemné prádlo jako polštář a chrání je před škodlivým mechanickým působením, takže vlna i jemné prádlo zůstanou jako nové. Tento speciální prostředek prádlo nejen jemně vypere, ale osvědčená receptura obnovení vláken Repair-Effect mu vrátí pružnost a tvar.

Perwoll Wool&Silk s bambusovým extraktem je ideálním pomocníkem nejen v péči o vlněné oděvy, ale také o všechny jemné tkaniny, jako jsou např. hedvábí, kašmír, punčochy, spodní prádlo, saténové hedvábí, len apod.

Víte, že? Pro speciální materiály, jako je například vlna anebo hedvábí, je běžný prací prostředek vysoce zásaditý, a proto by mohl způsobit zničení oblečení. Speciální prací prostředky mají upravené složení, které zajišťuje speciální funkci – u vlny například ochranu jemných a vlněných vláken. Přejete-li si odstranit skvrny, zvolte raději běžné (univerzální) prací prostředky, jako je Persil nebo Palmex.

Perwoll Wool&Silk s bambusovým extraktem je k dispozici na pultech obchodů v několika různých baleních – 1 l, 2 l, 3 l a 4 l za doporučenou cenu 109,90 Kč, 189,90 Kč, 269,90 Kč a 299,90 Kč.

Nejčastější dotazy

  • šályProč začíná vlna plstnatět?

Vnější povrch vlněného vlákna tvoří vroubkované šupinky, které se vzájemně překrývají. Vysoké prací teploty či nevhodné prací prostředky způsobí, že se tyto vroubkované šupinky k sobě přilepí, vlna zplstnatí a srazí se. Takovému poškození nejlépe zabrání Perwoll Wool & Silk s Repair efektem, který ochrání vaše oblečení při každém praní.

  • Můžu prát vlněné oblečení v pračce?

Obsahuje-li etiketa na oblečení symbol „lze prát v pračce“, pak je praní takového oděvu v pračce v pořádku. Zvolte prací cyklus pro praní vlny a prádlo ždímejte přibližně 20 vteřin. S použitím speciálního programu pro „ruční praní vlny“ můžete prát v pračce také jemné prádlo - stačí přidat prací prostředek Perwoll Wool & Silk. Jeho speciální pěna obalí vlněné nebo jemné prádlo jako polštář a chrání je před škodlivým mechanickým působením. Takže vlna i jemné prádlo zůstanou jako nové.

  • Jaký je nejlepší způsob sušení vlněného oblečení?

Vypraný oděv rozložte na rovnou plochu, v případě potřeby znovu vytvarujte a nechte uschnout bez působení přímého slunečního světla a tepla. Oděv při sušení nevěšte - působením hmotnosti vody, kterou do sebe vlákna absorbovala, by se vlněná tkanina vytáhla. Poznámka: vlněné oblečení nikdy nedávejte do sušičky. Působením kombinace tepla, tření a tlaku by se oděv srazil.

Reklama