V sobotu 1. března v pražském Veletržním paláci padl světový rekord v největším počtu lidí v jedné bublině. Překonal jej český bublinář a světová špička ve svém oboru Matěj Kodeš, kterému se podařilo vměstnat do jemné mýdlové bubliny 214 lidí. Stávající světový rekord, tak překonal o 21 lidí. Každý, kdo na tuto akci zavítal, mohl ochutnat co jiného než lahodnou čokoládu Milka Bubbly a naučit se zajímavé triky od samotného Matěje Kodeše.

Milka

Matěj Kodeš je jako jediný český zástupce bublinářů členem světové asociace IAPBA – International Asociation of Professional Bubble Artists. V překonávání rekordů je doslovamatadorem, neboť jich má u svého jména připsáno hned několik, a to jak českých, tak světových. Překonání tohoto rekordu však patřilo mezi ty nejnáročnější a jeho příprava zabrala mnoho týdnů.

„Jsem opravdu šťastný, že se mi podařilo světový rekord zlomit. Určil jsem si hranici 200 lidí, v duchu jsem však tajně doufal, že jich nakonec bude víc a to se také povedlo,“ říká Matěj Kodeš a dodává: „Přípravy byly opravdu velmi náročné a také hodně záleželo na nejrůznějších okolnostech. Vše však vyšlo na jedničku a já moc děkuji všem, kteří mi v mém snažení pomohli. Velké díky také patří čokoládě Milka Bubbly, bez které by se celá akce nemohla konat.“

MilkaAby mohl rekord proběhnout, bylo například vyrobit speciální konstrukci, pomocí které Matěj uzavřel lidi do obrovské mýdlové bubliny. Důležitý byl také vývoj samotné kapaliny pro bublinu. Ta musela být vysoce odolná například vůči prachu, pohybu vzduchu, či teplotám. A před samotnou premiérou v den D, který jsme celý pečlivě dokumentovali podle detailních požadavků organizace Guiness World Record, proběhlo několik technických zkoušek.

Sponzorem celé akce byla čokoláda plná bublinek Milka Bubbly, kterou mohli všichni během celé akce ochutnat a užít si úsměvy, které tato dobrůtka přináší v každé čokobublince. Více o novém světovém rekordu, fotografie a video z akce najdete na www.facebook.com/Milka.cz.sk. 

O společnosti Mondelez Czech Republic s.r.o.

Společnost Mondelez Czech Republic s.r.o. je součástí skupiny společností Mondelēz International, která je předním světovým výrobcem čokolády, sušenek, žvýkaček, bonbonů, kávy a rozpustných nápojů, jenž vznikl 1. října 2012 rozdělením společnosti Kraft Foods na dvě samostatné firmy. V současné době skupina společností Mondelēz International zaměstnává přibližně 110 tisíc zaměstnanců a své výrobky prodává ve 165 zemích světa. Mezi její nejznámější značky patří čokoláda Milka a Cadbury, káva Jacobs, sušenky Oreo a LU nebo žvýkačky Trident. V českém a slovenském portfoliu pak hrají významnou roli také značky BeBe Dobré ráno, Brumík, Fidorka, Figaro, Halls, Kolonáda, Miňonky, TUC či Zlaté. Mondelēz International působí v České republice a na Slovensku již od roku 1992. Na obou trzích je jedničkou ve výrobě sušenek a čokoládových cukrovinek, obchodní zastoupení firmy zde prodává neuvěřitelných 550 produktů pod 24 značkami a v celkem pěti továrnách, dvou obchodních jednotkách a centru sdílených služeb zde zaměstnává více než 3 tisíce lidí. V České republice začala společnost Mondelēz International fungovat pod novým názvem 29. dubna 2013.

Více na www.mondelezinternational.com, www.facebook.com/mondelezinternational a www.mondelez.jobs.cz.

Reklama