GO WATER<LESS™

Každý den trpí nedostatkem pitné vody přibližně miliarda lidí. Ale každý z nás, v průmyslově rozvinutých zemích, spotřebovává denně v průměru 320 litrů. Abychom si tento životně důležitý problém připomínali, vyhlásila OSN v roce 1993 Světový den vody - 22. březen každým rokem upozorňuje na nedostatek pitné vody a snaží se prosazovat udržitelné hospodaření s vodními zdroji.

GO WATER<LESS™

Značka Levi's® se připojuje kolekcí džínů Water<Less™, které jsou stylové a přitom vyrobené s minimální spotřebou vody. Na povrchovou úpravu běžných džínů se spotřebuje 42 litrů vody, ale u džínů Levi's® Water<Less™ se sníží množství vody až o 96 %. Levi's® vyrobil pro kolekci jaro-léto 2012 více než 13 miliónů těchto džínů, a ušetřil tak více než 172 miliónů litrů vody.

GO WATER<LESS™

Nedávný průzkum Levi Strauss & Co. ukázal, že během životního cyklu jedněch džínů se nejvíce vody spotřebuje na vypěstování bavlny a hned poté na praní. Proto se společnost zaměřila na podporu udržitelného pěstování bavlny i monitoring spotřeby vody svých dodavatelů ale také přímo na své zákazníky. Na štítky k produktům přidala instrukce, jak snižovat dopady péče o oblečení na životní prostředí (méně časté praní, praní při nižší teplotě, nevyužívání sušiček, nepotřebné oblečení darovat).

GO WATER<LESS™

Značka Levi's® vloni vstoupila do partnerství s Water.org. Při příležitosti Světového dne vody již podruhé společně na sociálních sítích připravily interaktivní iniciativu GO WATER<LESS™ a vyzývají k šetření vodou. Na stránkách www.levi.com/waterless se dozvíte více o celosvětové potřebě nezávadné vody a malých krocích, které můžete každý den dělat pro to, abyste jí spotřebovávali méně a darovali více. Každý završený krok „odemyká“ WaterCredits a podporuje práci Water.org při zajišťování pro život nezbytné nezávadné vody na celém světě. Dovedete si představit, jaké to je žít bez vody? Doufáme, že se také připojíte!

GO WATER<LESS™

GO WATER<LESS™172 miliónů litrů vody, které doposud produkty Levi's® Water<Less™ ušetřily, představuje:

  • 726 600 812 sklenic pitné vody,
  • dostatečnému množství pitné vody pro 157 tisíc lidí na dobu jednoho roku.

Technologie Levi's® Water<Less™ snížila spotřebu vody při povrchové úpravě džínů díky:

  • snížení počtu cyklů praní zkombinováním několika mokrých procesů do jediného,
  • začlenění ozónu do praní produktů,
  • odstranění vody z procesu stone wash.

Water.org je nezisková organizace, jejíž zakladatelé již více než 20 let pomáhají stovkám komunit v Africe, jižní Asii a střední Americe a zajišťují jim přístup k nezávadné vodě a hygienickým zařízením. Založili ji Matt Damon a Gary White. V roce 2003 Water.org. založila WaterCredit, umožňující jednotlivcům přístup k půjčkám na přípojky vody a sanitární zařízení, které může využít pět až desetkrát více lidí než tradiční půjčky na 10 let. Více informací najdete a přispět můžete na stránkách www.water.org.

Reklama