A to je přece dobrá zpráva! Je šance, abychom se rakovině vyhnuli. Ale musíme pro to něco udělat. Den, který je připomínkou toho, že je třeba udělat všechno, abychom rakovinu nepustili do svých životů, je právě dnes, 4. února.

Nové milénium, nové možnosti
Mezinárodní kampaň proti rakovině nového tisíciletí odstartovali podpisem Pařížské charty proti rakovině zástupci vládních i nevládních organizací, sdružení na obranu práv pacientů i firem zapojených do výzkumu rakoviny, na počátku nového milénia, v roce 2000. „Jednoznačným cílem je zlepšení léčby a výzkumu nádorových onemocnění všude na světě a umožnit pacientům dobrou informovaností bojovat s touto nemocí,“ doplnil pro Ženu-in.cz profesor Zdeněk Dienstbier, uznávaný odborník, prezident a zakladatel Ligy proti rakovině.

Profesor Zdeněk DienstbierTiká v každé rodině
Dnešní Světový den proti rakovině není jen bezzubá informace o této zhoubné chorobě, je to především příležitost pokročit v léčbě i v prevenci. Tiká v každé rodině je téma sympozia, jehož smyslem je upozornit na nejzávažnější rizika, která se spolupodílejí na vzniku rakoviny. Východiskem je v každém případě zdravý životní styl.

Ročně nepřežije třicet tisíc lidí
„Tahanice o protikuřácký zákon ve sněmovně je ostudná,“ řekl na tiskové konferenci MUDr. Jiří Homolka z České lékařské společnosti a připomněl, že muži si kouřením způsobují nejčastěji rakovinu plic, u žen je nejčastější rakovina prsu. A kouření je opravdu zabiják, věřte tomu!

Bojíte se rakoviny? Měl někdo z vaší rodiny zhoubné nádorové onemocnění? Co děláte pro to, abyste neonemocněla rakovinou?
 

Reklama