Mléko a mléčné výrobky patří mezi základní skupiny potravin. Doporučuje se, aby mléko nebo mléčné výrobky byly každodenní součástí jídelníčku starších a dospívajících dětí. Je to komplexní potravina, obsahující všechny tři základní živiny (bílkoviny, tuky a sacharidy), prakticky celé spektrum vitamínů, s výjimkou vitamínu C.

www.mlekarna-valmez.czMléko je důležitým zdrojem dobře vstřebatelného vápníku a minerálních látek. Význam mléka i mléčných výrobků je oslavován, má svůj svátek Mezinárodní den mléka, který připadá každý rok na čtvrté květnové úterý – letos tedy 24. května. Historie tohoto svátku se datuje už do roku 1957, kdy se ve švýcarském Interlakenu konala konference významných světových lékařů. Ti se sešli, aby mimo jiné prodiskutovali význam mléka a jeho nezastupitelnou roli ve výživě. Tento rok se Světový den mléka bude slavit již po děvětapadesáté. Mlékárna Valašské Meziříčí se k oslavám samozřejmě tradičně připojí a 29. dubna uspořádá na Valašskomeziříčském náměstí oslavu společně s Ovocentrem, významným dodavatelem ovoce a zeleniny.

„Rád bych pozval obyvatele i návštěvníky Valašského Meziříčí již po osmé na oslavu Světového dne mléka s Mlékárnou Valašské Meziříčí a Ovocentrem Valašské Meziříčí.Letos jsme pro naše zákazníky připravili oslavu na náměstí ve Valašském Meziříčí v pátek 29. dubna 2016 od 8:00 do 16:00,“ říká Zdeněk Bukovjan, Sales&Marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. „Pro naše zákazníky je připraven široký sortiment výrobků za zvýhodněné ceny, jak kefírová mléka, smetanové jogurty, čerstvé mléko či zakysaná smetana, tak řada dalších produktů,“ dodává Zdeněk Bukovjan.

Mlékárna Valašské Meziříčí se již tradičně rozhodla zorganizovat pro všechny příznivce mléka a mléčných výrobků „Den mléka“ na náměstí ve Valašské Meziříčí. Na Valašskomeziříčském náměstí si přijde na své každý, kdo má rád mléčné výrobky, ovoce a zeleninu. Letos budou mít zákazníci nově i možnost nakoupit si sušená jablka. O dobrou náladu dětí i dospělých se postarají zvířecí maskoti. Pro děti bude připravena zábava ve formě soutěží a odměnou jim bude nějaká dobrota jak jinak než v podobě mléčné či ovocné svačinky a malých drobných dárků. Za příznivého počasí vystoupí dětská taneční skupina HIP AEROBIC Loučka a Akademie sportu při SVČ Domeček Valašské Meziříčí.

www.mlekarna-valmez.cz

Oslavte společně s Mlékárnou Valašské Meziříčí Světový den mléka jak jinak než „mléčným“ přípitkem.

www.mlekarna-valmez.cz

Reklama