Právě tomuto problému je zasvěcen Světový den hypertenze, který každý rok připadá na 17. května. Mnoho lidí přitom neví, že vhodnou prevencí lze onemocnění předcházet. Domácí tlakoměry Veroval od společnosti HARTMANN – RICO vám pomohou sledovat krevní tlak z pohodlí domova.

„Vysoký krevní tlak často nedoprovází jasné příznaky. Většina lidí se i s hypertenzí cítí zdravě, přestože v jejich tepnách proudí krev pod velmi silným a nebezpečným tlakem. Pravidelné měření krevního tlaku by mělo být součástí domácí prevence, a to zvlášť u lidí starších čtyřiceti let,“ říká Jana Hraběová, Brand Manager společnosti HARTMANN – RICO a dodává: „Kdyby pacienti dbali na vhodnou prevenci, až 80 % příhod spojených s hypertenzí by se nemuselo stát.“
5af57d429ce3cobrazek.jpg

 
Navzdory tomu, že hypertenzí u nás trpí 1 707 000 osob registrovaných u obvodních lékařů, její závažnost se často přehlíží. Možným důsledkem vysokého krevního tlaku je přitom vznik dvou nejčastějších příčin úmrtí v České republice – infarktu myokardu a ischemické mozkové příhody. Přestože na potíže mají vliv i faktory, které jen stěží ovlivníme, jako je věk, pohlaví či dědičnost, hypertenzi se lze i v dnešní uspěchané době vyhnout. Jak? Kromě zdravého životního stylu pomáhá pravidelné měření tlaku. Dnes už kvůli tomu ani nemusíte k lékaři.
 
S domácími tlakoměry Veroval® si změříte tlak pohodlně a odkudkoli. Vybírat můžete z několika variant.
 
„Tlakoměry Veroval® jsou plně automatické a disponují velkým displejem, na kterém snadno přečtete naměřené hodnoty. Kromě problémů s krevním tlakem navíc odhalí a zobrazí také přítomnost srdeční arytmie,“ doplňuje Jana Hraběová. Pažní varianta disponuje pohodlnou, ergonomicky tvarovanou manžetou.

5af57d525a69bobrazek.jpgPokud chcete mít tlakoměr vždy u sebe a vyhovuje vám kompaktní velikost, sáhněte po zápěstní variantě. Přesnost měření je zaručena i zde. Správnou polohu měření na úrovni srdce vám navíc pomůže určit optická kontrolka.

Vysoký krevní tlak často doprovází i fibrilace síní, nejčastější příčina mozkové mrtvice. Tato srdeční arytmie se však obvykle vyskytuje v nepravidelných intervalech, proto ji lze odhalit pouze v době, kdy k ní dochází. S přenosným tlakoměrem s EKG můžete zaznamenávat svůj srdeční rytmus kdekoli a kdykoli, když pocítíte příznaky.
 
Díky systému Veroval® medi connect navíc můžete své výsledky ze všech domácích tlakoměrů propojit s počítačem nebo mobilem a analyzovat je podle dní, týdnů či měsíců. Data lze následně vytisknout a přinést lékaři nebo je zaslat e-mailem.
 
Každý tlakoměr Veroval® obsahuje podrobný návod k použití. Na webu www.veroval.cz či na YouTube kanále společnosti HARTMANN – RICO naleznete i instruktážní videa. Tlakoměry jsou volně dostupné v lékárnách a prodejnách zdravotnických potřeb či na webu www.lekarnahartmann.cz.