Ačkoliv do podvědomí nás, českých žen, vstoupil charismatický Brad Pitt zápornou rolí ve filmu Thelma a Louise, odpustily jsme mu jeho prohřešky ze dne na den. I tak byl prostě neodolatelný. A opět platí - čím starší, tím lepší. Jako chlap i jako herec. Snad si to udrží co nejdéle...

Můj známý, expert na filmy, praví, že jakmile nějaký herec (muž) přesáhne určitý věk, pocítí nutkavou potřebu zachraňovat svět. Snad aby si dokázal, že ještě stojí za to? Bojuje s globálním zlem - vetřelci, teroristy, mimozemšťany, koncem světa, s příliš velkou zimou, nebo naopak vedrem, s vodou či ohněm, velkými bestiemi nebo malými viry.

Nebudu to rozebírat podrobně, byla to dlouhá debata, zatáhnul do toho hormony, druhou mízu a Sikmunda Freuda, takže vás nechci unavovat, ale došla jsem k závěru, že má asi pravdu... :-) A čím větší filmová hvězda, tím si může dovolit nasadit těžší kalibr...

Brad Pitt - Světová válka Z, CinemArt a.s.

Takto se dívá muž, který dokáže vše

Světová válka Z

Nejnovější film Brada Pitta svědčí o tom, že i Brad se dostal do určité životní fáze. Děj mluví za vše... O co tedy jde? Ano, známý scénář (viz výše): Jeden člověk se snaží zabránit konci lidské civilizace. A je to právě Brad Pitt. A asi vás nepřekvapí, že BP zde není jen jako herec, ale stál u zrodu celého projektu. Film vychází z post-apokalyptického hororového románu Maxe Brookse Světová válka Z: Historie světové války se zombie, jenž je psaný v první osobě, jako vlastní zkušenost těch, kteří ji prožili.

Takže jen ve stručnosti. Hlavní hrdina pracuje pod hlavičkou OSN jako expert na řešení nejrůznějších krizových situací.

 • Kdykoliv se někde na světě něco mimořádně vyhrotí, Brad Pitt přijdede a světe, div se, nalézne řešení na uklidnění situace.

Film jej zachycuje ve chvíli, kdy lidstvo začala decimovat virová epidemie... Jediným kousnutím se rozšířil smrtící virus, který změnil zdravé lidské jedince v cosi nepochopitelně divokého a nemyslícího - soused se obrací proti sousedovi. A agresivita stoupá.

„Před pěti lety jsem o zombie nevěděl vůbec nic. Dnes se považuji za znalce,“ říká Brad Pitt. „Neměl jsem ani ponětí, jak bohaté jsou pověry o zombie. Kniha Maxe Brookse vás dokáže zaujmout a současně přesvědčit, že situace, jako je tato, by se opravdu mohla přihodit. Tihle zombie jsou neuvěřitelně děsiví a film, jak doufám, to ukáže hned v několika úrovních. Ale především, je to zkrátka taková letní legrace, a upřímně, také něco, co jsem chtěl udělat jako zábavu pro své syny,“ dodává Brad Pitt.

 • Hm, to já osobně si představuju letní legraci jinak, ale budiž...

Pojďme se ještě společně ohlédnout do minulosti, kde a jak u nás Brad Pitt zabodoval.

Thelma a Louise

Jak už bylo řečeno, první dojem nebyl z hlediska charakterových vlastností nejlepší. Role vypočítavého hajzlíka mu ovšem padla stejně jako džíny, které upoutaly pozornost na jeho sexy zadek. Nebo vy si z filmu pamatujete něco jiného? (smích)

Teče tudy řeka

Pod režisérskou taktovkou Roberta Redforda překročil Brad Pitt zásadní hranici - z „pan sexy zadek“ do budoucí „pan herec“. Zásadní a osudové setkání. Takové bude mít v životě ještě jedno a žádná z nás asi objektivně neposoudí, zda mu to druhé přineslo více dobrého, či naopak.

Seznamte se, Joe Black

Toto je moje srdcovka. Film pro dny BLBEC. A pakliže jsem před tím psala o tom, že Brad Pitt opustil éru líbivých typů a stával se z něho pan herec, zde jasně ukazuje, že se obě sféry mohou velmi vkusně propojit. Smrt v jeho podání je tak sexy, až vás zamrazí, a přitom tak náramně zahraná, až vás... podruhé zamrazí.

Nevím, zda budete souhlasit, možná máte nějakou svoji, ale podle mě snímek obsahu tu nejerotičtější scénu všech dob... a přitom tak decentně udělanou, až vás... ano, ano... opět zamrazí (chichichi).

Schválně přemýšlejte a napište pak třeba do komentářů, o kterou scénu si myslíte, že jde. A pokud máte nějakou svoji (z kteréhokoliv filmu), podělte se také. Ráda se podívám. Děkuji.

 • Koneckonců proč si neudělat malou radost v tom našem životě, kde máme jisté jen dvě věci: SMRT a DANĚ, že?

Spy Game

Agentský koncert v podání „otce a syna“ (všimly jste si, jak jsou si herci podobní? :-)) Roberta Redforda a Brada Pitta, který vás „po americku“ přesvědčí o tom, že dobrý člověk ještě žije a že pár správných chlapů udělá pro parťáka v nesnázích cokoliv. A jeden ještě víc. Hezká pohádka pro velké kluky.

Brad Pitt - Světová válka Z, CinemArt a.s.

I ten největší hrdina někdy upadne...

Mr. & Mrs. Smith

Ačkoliv film nedosáhl vysokého hodnocení, jak se na Pitta sluší a patří, jde o snímek vskutku osudový. Zde totiž údajně došlo k bližšímu (a zlí jazykové tvrdí, že až tomu nejbližšímu) setkání s rozporuplnou Angelinou Jolie. Moc dobře si pamatuji události kolem premiéry i to, jak oba herci toto osočení vehementně popírali. Angelina dokonce s notnou dávkou herectví dotčeně prohlásila, že s ženatým mužem by si nikdy nic nezačala, protože si dobře pamatuje, jak matka těžce nesla úlety jejího otce (herec Jon Voight), ale jak vidíte: Řeči se vedou a voda teče. Bývalé manželce Jennifer Aniston přibyla z filmu nejedna vráska na čele a bulvár zažíval jedno z nejlepších období. Brad Pitt, čistý jak lilie, má románek s ženou, která je - lehce řečeno, zvláštní. A jak to všechno dopadlo, víme asi všechny - málokterý pár se navíc může pochlubit svým vlastním slovem - Brangelina.

Hanebný pancharti

Druhá světová válka podle Quentina Tarantina. Vezme vám dech. A také velmi překvapivá proměna Brada Pitta (osobně mi chvíli trvalo, než jsem ho poznala).

Na roli se údajně spolu chlapi domluvili po vypití několika láhví vína až po napsání scénáře, ačkoliv s ním Quentin Tarantino počítal tak trochu už při psaní. Inu, vyplatí se mít jméno v branži a peníze na kontu, že?

A jelikož nemám ani jedno, Brad Pitt může hrát hlavní roli leda tak v mých snech. A jak jste na tom vy?

Co ještě vidět

 • Interview s upírem
 • Legenda o vášni
 • Sedm let v Tibetu
 • 12 opic
 • Podivuhodný případ Benjamina Buttona
 • Klub rváčů
 • Troja
 • Dannyho parťáci
 • Po přečtení spalte

Přečtěte si také:

Reklama