Talisman v podobě přívěsku se čtyřlístkem přinesl štěstí čtenářce Světlaně. Ale ještě předtím ji po celou školní docházku provázel i další talisman.

Milá redakce

Na talismany věřím od té doby, co jsem byla v šesti letech s rodiči na dovolené u moře a tam mi maminka koupila v takovém malém stánku přívěsek se žraločím zubem. Měla jsem ho sebou když jsem šla poprvé do školy a chtěla jsem sedět vedle Honzy, kamaráda od nás z ulice. Seděla jsem s ním nakonec až do páté třídy, i přesto, že paní učitelka rozesazovala kluky zvlášť a holky zvlášť, jedna dvojice však zůstala lichá a to jsme byli my dva.

Ten přívěsek jsem sebou nosila skoro celou školní docházku, tak dlouho mi vydržel, neměla jsem ho pořád na krku, ale třeba i v penálu nebo v tašce. Když jsme psali nějakou písemnku nebo jsem byla vyvolaná, poprosila jsem přívěšek, ať to dopadne dobře a většinou dopadlo. Já vím, bylo to spíš v mé dětské hlavě, ale vlastně mě ten žraločí zub úspěšně provázel celou základní školu a skoro se samýma jedničkama, jako bych se učila kvůli němu.

Když jsem šla na střední školu, žraločí zub jsem už sebou nenosila, vymněnila jsem ho za mončičáka, kterého jsem dostala od kamarádky k narozeninám. Moc nepomáhal, gympl jsem prolezla s odřenýma ušima. Na vysoké jsem nosila přívěšek na klíče, ve tvaru čtyřlístku. A ten zase fungoval. Přinesl mi štěstí, přinesl mi manžela a přívěskem, samozřejmě v dobrém slova smyslu, se nám stal nedávno narozený chlapeček. Až s námi poprvé pojede na dovolenou k moři, doufám, že pro něho seženu nějaký hezký žraločí zub.

Je hezké v něco věřit.

Světlana z Olomouce

__________

Je hezké v něco věřit, přesně. Vy jste věřila a štěstí jste se dočkala. A já Vám zase přeji štěstí, ať pro vašeho synka seženete ten správný „talisman“.

Děkuji za příspěvek

Saša

Téma dnešního dne 27. června 2011 zní: Máte svůj talisman?

A podotázky jsou

 • Ochraňuje Vás?
 • Věříte v jeho kouzlo?
 • Kdy jste dostala svůj první talisman?
 • Měla jste jich více?
 • Který nejraději?
 • Jaký to byl?
 • Od koho a proč?
 • Máte dodnes nějaký talisman?
 • Mají talismany i vaše děti?
 • Pokládáte funkci talismanů v životě za důležitou, nebo spíš jen za úsměvnou záležitost?
 • A tak dále a tak dále.

Ať už funguje síla a moc talismanů a amuletů pouze v našem podvědomí, a nebo se chováme opatrněji a obezřetněji právě proto, že je máme, cítíme se díky nim dobře naladěni, bezpečněji, je dobře že existují, že byly „vymyšleny“… A určitě se u řady z vás také nachází, a já už se na vaše „kouzelné“ příspěvky moc těším.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z vás od nás obdrží i tajemný dáreček: Knihu o bezesporu magickém herci Petru Čepkovi: Petr Čepek - Talent a osud, dále takovou polomagickou knihu Učitelkou v Peru a nádavkem malý redakční talismánek: andělíčka s ochrannými křídly - pro štěstí.

darecek

 

Reklama