Výběr lustrů, stojacích lamp a malých lampiček patří k příjemným, ale mnohdy náročným úkolům při zařizování bytu. Nejste spokojené s výběrem v obchodech? Máme pro vás tip na originální designová svítidla.

světlo

Osvětlení dává interiéru styl a atmosféru a je jedním z prvních a nejsilnějších vjemů, které člověk po vstupu do místnosti zachytí. To mi povídejte. Toto dilema už nějakou dobu řeším, ale stále nejsem schopná si vybrat. Skloubit designově všechna svítidla v místnosti a přitom neutratit majlant, mi vždycky připadalo jako nadlidský úkol. A tak to vždycky vzdávám a řeším papírovými „lampiony“ různých velikostí. Stojí pár korun, a když se zapráší, prostě je vyhodím a koupím nové. Ale stejně je to jen provizorní řešení a já se utěšuji, že konečně narazím na nějaký nápad, jak sladit osvětlení v bytě originálnějším způsobem. Je tady a možná bude inspirovat i vás. 

Co na strop? Lustr, ale ne ledajaký

světlo

Stropní svítidlo je základem osvětlení interiéru, které ji dokáže prozářit celou místnost. Rozsvícené stropní světlo nejen určuje celkový dojem z prostoru, ale navíc je nepostradatelné ve chvíli, kdy budete cokoliv hledat.

S těmito originálními lustry se můžete spolehnout, že je bude obdivovat kdokoliv, kdo překročí práh vašeho domu či bytu. Jejich design i příjemné měkké světlo jsou nepřehlédnutelné.

Nesmí chybět „útulná“ lampa

světloStojací lampa je dalším světelným zdrojem, bez kterého se těžko neobejdete, když  chcete místnosti dodat příjemnou atmosféru, nebo si jen tak stranou přečíst knihu. Zpravidla umístěná v rohu místnosti nezabírá mnoho prostoru, přitom výborně osvětlí váš oblíbený koutek a její hebké světlo dá celé místnosti idylický nádech.

Něco pro milovnice romantického světla svíček

světloChcete-li si dopřát opravdovou idylku, pak je večeře při svíčkách sázkou na jistotu. Když si k tomu zapálíte svíčky na originálním skleněném svícnu a necháte světlo svíček proplouvat a odrážet se od jeho struktury, máte romantiku zaručenou. Jemný, ručně vyráběný svícen se navíc hodí jak do moderních, tak do klasických interiérů a všude bude působit magicky, ať už rozsvícený nebo jako dekorace.

Svítivé umění

Světelné dekorace u nás nejsou dosud  moc známé, přesto je to jeden z interiérových trendů, který nesmí žádný bytový designér minout. Chcete-li totiž vytvořit opravdu moderní domácnost, pak jsou světelné objekty originální cestou. Objekt s názvem BALLS vypadá jako z jiného světa, přitom ho můžete mít i u nás na Zemi a váš byt bude vypadat jako z budoucnosti.

světlo

Zdroj a foto Fler

Čtěte také