5ffc26342b1a5obrazek.png
Automobilka KIA „přiložila“ kola k dílu v boji proti koronaviru

Hned v počátcích šíření nákazy se automobilka spojila s neziskovou organizací Seniorem s radostí, která dlouhodobě zlepšuje a zjednodušuje život více než třiceti tisícům babiček a dědečků.

Co konkrétně přineslo netradiční propojení automobilky a seniorů? 15 000 úsměvů, 5 000 rozvezených roušek, 1 200 doručených obědů a 20 000 najetých kilometrů. To během dvou měsíců zvládlo deset aut značky KIA, které na jaře automobilka organizaci poskytla. Avšak protože platí, že nejen z jídla je člověk živ, zaměřila se organizace Seniorem s radostí po skončení první vlny také na psychickou pomoc.

Autokino pro seniory

Rozdíl mezi generací seniorů a mladých lidí je obrovský a dlouhé odloučení tuto mezeru ještě prohloubilo. Senioři byli a jsou nejvíce ohroženou skupinou. Mnoho z nich však daleko hůře snáší samotu a odloučení od dětí a vnoučat. I přesto, že na počátku spolupráce automobilky KIA a agentury Seniorem s radostí šlo hlavně o doručování nákupů a léků před dveře seniorů, v létě se obě společnosti rozhodly svou spolupráci rozšířit a propojit svět dvou naprosto rozdílných generací. Jak dostat seniory bezpečně do společnosti (nejen) svých blízkých a vynahradit jim jarní odloučení? Bezpečnou zábavou pod otevřeným nebem! Společně proto automobilka s neziskovou organizací uspořádaly autokino v Praze s filmem Havel a následně v Brně, kde promítaly Šarlatána. Výtěžek z obou akcí putoval zpět do agentury Seniorem s radostí, která finance použila na aktivizační cvičení a vzdělávací kurzy pro seniory. A že se nejednalo o jen tak ledajakou událost, potvrdil i doprovodný program. Rodinní příslušníci mohli svého seniora přihlásit do soutěže o VIP balíček, který mimo jiné zahrnoval promítnutí osobního video vzkazu na plátně před zahájením filmu. O emoce a krásný zážitek tak bylo postaráno.


5ffc26179ce86obrazek.png
Pro seniory připravila automobilka se Seniorem s radostí bezpečnou zábavu - autokino

Spolupráce pokračuje

Spolupráce automobilky KIA a organizace Seniorem s radostí pokračuje i nadále. Organizace má nyní k dispozici tři automobily K Stonic a do budoucna chystají další společné projekty. „Partnerství s Kiou je pro nás velmi cenné a jsem ráda, že se k nám po skončení první vlny pandemie koronaviru neotočili zády. V jarních měsících se počet seniorů, kteří potřebovali naši pomoc, téměř ztrojnásobil. Tito lidé často potřebovali dovézt k lékaři, nakoupit nebo prostě jen vyslechnout. První vlna odezněla, ale tito lidé nám zůstali. Nadále se jim snažíme podat pomocnou ruku. Díky vozům, které máme od Kii k dispozici, je cesta za seniory o dost pohodlnější,“ vysvětluje Jana Najbrtová, zakladatelka organizace.

5ffc2649358daobrazek.png
Společně s dealerem Auto Jeremiášova s.r.o. poskytla KIA neziskové organizaci Seniorem s radostí své vozy k dlouhodobému používání (zleva: Petra Berková, Hana Mezerová a Anna Knittlová)

Na všem špatném se vždy najde něco dobrého

Negativní zprávy se na nás valí ze všech stran, a proto je dobré zkusit najít na aktuální situaci něco pozitivního. Může tím být třeba fakt, že pandemie spojila nespojitelné – přední automobilovou značku se seniory a tím tak přiblížila světy dvou odlišných generací. I na nás ostatní může mít aktuální nelehká situace pozitivní dopad – buďme více vděční, važme si svého zdraví a každé minuty strávené s našimi blízkými o něco více.

Tip redakce

Dobrovolníků není nikdy dost, a proto organizace Seniorem s radostí hledá do svých řad další hrdiny, kteří chtějí také přidat ruku k dílu. Stačí navštívit web agentury a dát o sobě vědět.
5ffc26ba68d55obrazek.png

Reklama