Úspěch při snižování váhy se liší nejen podle pohlaví a věku, zdárný výsledek hubnutí ovlivňuje dokonce i to, v jakém slunečním znamení se lidé narodili. Vyplývá to z rozsáhlého průzkumu sítě nutričních poradenských center Svět zdraví. Podle výsledků dvouletého průzkumu se nejlépe daří hubnout lidem ve znamení Vah, v žebříčku je následují Býci a Lvi.   

hubnutí

Pro Váhy je typické, že hledají stále něco nového, zejména v jídle. Mají rádi experimenty, zkouší italskou, čínskou, tureckou kuchyni. Zároveň si však cítí potřebu harmonie v těle, umí tedy vhodně jídlo kombinovat, což právě dokazuje průzkum Světa zdraví.

„Lidé narozeni ve Váhách pomoc výživových specialistů příliš nevyhledávají. Ale pokud se rozhodnou svou nadváhu řešit, mívají nejlepší výsledky ze všech znamení,“potvrzuje na číslech z průzkumu Josef Hůla, ředitel franšízové sítě Svět zdraví. Podle něj je totiž velmi důležité, jak lidé rady specialistů přijímají a jak se sami motivují. „Váhy nemají problém přizpůsobit se novému jídelníčku, který jim na míru připraví naši specialisté,“ vysvětluje Hůla.

Typický Býk miluje pohodu, má rád zejména domácí bohatou kuchyni, rád sedí s přáteli a bez ustání jí. A tak mají lidé ve znamení Býka často problémy s nadváhou, což je vidět i na počtu návštěv v poradnách Světa zdraví. „Právě Býci byli skupinou lidí, kteří v posledních dvou letech navštívili naše poradny v České republice nejčastěji. Čísla dokazují, že i jim dokázali naši specialisté poradit, jak se nabytých kil zbavit,“ doplňuje Josef Hůla.

Jeho slova potvrzuje nutriční specialistka z královéhradecké pobočky Světa zdraví Věra Kociánová. „Býci jsou velmi soutěživí, a tak když se pro něco rozhodnou, tak obvykle zvítězí. V rámci tříměsíčního programu jsem se starala o tři pány, kteří se mezi sebou vsadili o to, kdo zhubne nad 10 kg a vyhrál právě ten narozený ve znamení Býka,“ uvedla Věra Kociánová.  

Během sledování v průběhu dvou let zhubli v poradnách Světa zdraví lidé narození ve znamení Býka celkem 7 428 kg, Berani 7 282 kg a Blíženci 6 949 kg. Nejméně zhubli lidé ve znamení Panny, Štíra a Střelce. Štíři a Střelci svoji nadváhu příliš neřeší, alespoň lidé v těchto znameních navštívili poradny Světa zdraví v posledních dvou letech nejméně. Celkem shodili klienti Světa zdraví za dva roky zhruba 75 942 kg.

V poradnách Světa zdraví se klienti naučí, jak změnit trvale svůj životní styl a upravit své stravovací návyky, tak, aby jim jídlo stále přinášelo potěšení, ale nepřibírali přitom na váze. „Vždy záleží na individuálním nastavení klienta, co je dobrého pro jednoho, může druhému škodit. A právě to zjistíme naším speciálním testem Komplexní nutriční typologie,“ vysvětluje Michaela Özdogan Schafferová, vedoucí nutriční specialistka Světa zdraví. Podle ní právě test individuální typologie eliminuje nezdravé potraviny a naopak doporučí jednotlivým lidem zdravou skladbu jídla.

„Často se setkávám s tím, že klienti se snaží zásadně změnit výživu proti své přirozenosti, a proto se jim redukce váhy nedaří. Například začnou z neznalosti nakupovat potraviny, kdy sahají po zdánlivě zdravých, avšak pro ně zcela nevyhovujících produktech. Proto je vždy důležité zjistit pomocí přesné diagnostiky, co tělu prospívá a přizpůsobit tomu i složení a poměry jednotlivých potravin,“ doplňuje Michaela Özdogan Schafferová.

Úspěšnost úbytku váhy u jednotlivých znamení

Znamení Pořadí
Váhy 1.
Býk 2.
Lev 3.
Beran 4.
Blíženci 5.
Štír 6.
Panna 7.
Střelec 8.
Ryby 9.
Rak 10.
Vodnář 11.
Kozoroh 12.

Svět zdraví

  • Poradenství Světa zdraví je poskytováno na základě doporučení metody Komplexní nutriční typologie, jejímž autorem je přední český odborník na výživu RNDr. Petr Fořt, CSc., který je také členem Lékařské rady Světa zdraví
  • Na základě Komplexní nutriční typologie, analýzy genů, krve, pH organismu, fyzických i psychických dispozic připravují nutriční specialisté klientům jídelníček na míru
  • V současné době má Svět zdraví 42 poboček v České republice a 13 na Slovensku.

Více informací:

Josef Hůla, ředitel  sítě poraden Svět zdraví, www.svet-zdravi.cz, josef.hula@gmail.com

svět zdraví

Reklama