„Padesátka je prý nová třicítka, dočetla jsem se v ženském magazínu tak lesklém, až mi z něj přecházel zrak. No nevím. Dneska ráno jsem se sice cítila spíš jako stará osmdesátka,“ svěřuje se Lucie Šilhová. „Přesto na té nové třicítce něco bude. Když u nás v ulici snížili rychlost z padesáti na třicet, řidiči se neobtěžovali s řazením a celý úsek projeli na dvojku. To sedí. Na dvojku Rulandského šedého už jsem v životě projela leccos.“

62669e0422f17obrazek.png

Dívat se na svět očima padesátky je podle známé novinářky jako koukat do nedopité lahve vína. Už si prý dost užila, ale ještě ji něco dobrého čeká. A čím víc hladina klesá, tím víc pravd se dobírá. Třeba že hledat správnou podprsenku je jako hledat správného chlapa. Nebo že na nudistické pláži by měla ležet na zádech. A že když dojdou argumenty, není to tak zlé, jako když dojde toaletní papír. Dopřejte si s její novinkou Hřích mám pořád v záloze taky pár doušků nadhledu, sarkasmu a nekorektnosti!

Rok plný zábavy i divokých historek

Nejnovější kniha autorky bestsellerů Beru to na sebe a Svedu to na tebe vychází z populárního internetového blogu. Lucie Šilhová na něm publikuje postřehy z života ženy, která věci bere s nadhledem, grácií i s občasným úšklebkem. Sbírka fejetonů je rozdělená do čtyř ročních období, takže se známou novinářkou a spisovatelkou strávíte skutečně celý rok plný smíchu a divokých historek.

Témata sbírky jsou vskutku pestrá: politika, děti, manželství, rodiče, pocity ženy v „nejlepším“ věku a samozřejmě i bláznění doby pandemické. Lucie Šilhová zkrátka vytvořila knížku-bonboniéru – každý kousek stojí za to, lze si ji vychutnat po částech, najednou, pěkně popořadě i na přeskáčku. A vítaným bonusem je, že se vejde do všech ženských kabelek a plážových tašek!
62669e313ba77obrazek.png
 

Reklama