Unikátní procházku všemi světadíly nabízí Letiště Praha prostřednictvím velkoformátových fotografií Jiřího Kolbaby. Dnes otevřená výstava Svět na dosah zahrnuje více než 200 snímků tohoto známého českého cestovatele. Nevšední zážitek připravilo Letiště Praha u příležitosti svých letošních sedmdesátin i významného životního jubilea tohoto světoběžníka.

Jiří Kolbaba navštívil již více než 120 zemí na všech kontinentech a na přelomu tisíciletí objel za 101 dnů celou planetu. Vystavené snímky vypovídají o jeho fascinaci barevností, tvarovou různorodostí a detaily geologické struktury planety i lidskými tvářemi obyvatel všech kontinentů. „Nezávislým pobíháním po pouštích, lesích, horách či městech matičky země si do sytosti plním klukovské sny a našel  jsem cíl a smysl života“, říká autor výstavy, který zhruba šest měsíců v roce tráví touláním po světě a zbylý půlrok o svých cestách píše reportáže, přednáší, vypráví prostřednictvím rozhlasových vln, zároveň připravuje nové projekty.

Výstavu Svět na dosah si všichni zájemci mohou prohlédnout od 26. dubna až do 26. srpna 2007 v příletových a odletových halách, spojovacích chodbách Terminálu Sever 1 a Sever 2,  ve veřejných i tranzitních prostorech. „Je to další z akcí, kterou jsme připravili v rámci oslav 70. výročí Letiště Praha. Zapadá do naší strategie otevřít pražské letiště široké veřejnosti a nabídnout jí atraktivní program. Jsem moc ráda, že se lidé mohou inspirovat nádhernými fotografie pana Kolbaby pro své cesty po celém světě,“ řekla na slavnostní vernisáži generální ředitelka Letiště Praha Hana Černochová.

Návštěvníci si mohou prohlédnout také stálou expozici, která shrnuje sedmdesátiletý vývoj pražského letiště. Průřez historií je umístěn v prostorech před vyhlídkovou terasou, ve spojovací budově mezi oběma terminály.  Otevřeno je každý den od 6.30 do 22.00 hodin. Milovníci techniky si mohou do konce  dubna „osahat“ těžké stroje, které na letišti slouží na odklízení sněhu. Výstava je situována na parkovišti před Řídící věží.

Pasažéři i další návštěvníci letiště se také mohou zapojit do uměleckého projektu s charitativním účelem – do stavby největší společné mozaiky na světě v odletové hale Terminálu Sever 2.  Akce je naplánována do 5. května. Otevřena je denně od 10.00 do 17.00 hodin.

Soutěž!
K narozeninovým oslavám Letiště Praha připravilo dárky pro 70 gratulantů, kteří pošlou nejvtipnější přání k jeho sedmdesátinám. Ve hře jsou letenky, parkovací karty i VIP odbavení. Soutěží se na www.prg.aero