Žili, byli tři bratři. Ondřej, Matěj a Kryštof... I tak by mohla začínat filmová pohádka o třech synech režisérky a dramaturgyně Jany Hádkové. Dnes si představíme toho nejmladšího: Kryštofa.

Nejmladší ze tří synů, Kryštof, se narodil 10. března 1982 v Praze. Před kamerou se objevil už v dětském věku, ale do širšího povědomí se dostal až ve svých devatenácti letech rolí pilota Vojtíška ve filmu Jana Svěráka: Tmavomodrý svět (2001). Za tuto roli byl nominován na Českého Lva za nejlepší herecký mužský výkon ve vedlejší roli.

sondrou

s Ondřejem Vetchým ve filmu Tmavomodrý svět

Jak na film, který mu otevřel dveře do hereckého světa, vzpomíná?
„Atmosféra při natáčení byla ojedinělá. Kolem nás létala letadla z druhé světové války, byli jsme oblečeni v dobových uniformách. Užil jsem si to a ten film mám moc rád.“

Tmavomodrý svět (2001)

Ke Kryštofovým zálibám patří nejen hraní, ale také cestování. Na náš dotaz, zda by si uměl představit, že by žil třeba právě v Anglii, odpoví:
„Klidně, ale ne na dlouho. Umřít bych tam nechtěl. Mně se žije dobře tady. Praha se mi líbí.

Přečtěte si také:

Kryštof Hádek působil od jedenácti let v Dismanově dětském rozhlasovém souboru. Po základní škole šel na Pražskou státní konzervatoř, ale ve čtvrtém ročníku byl z důvodu mnoha absencí, které vznikly už kvůli hraní, vyloučen. V letech 2003-2004 pak studoval herectví na londýnské Academy of Music and Drama Art (LAMDA). Po návratu dostal angažmá pražském divadle Rokoko a od roku 2007 je na volné noze.

Kryštof Hádek je členem divadelní společnosti Studio DVA, vidět ho můžeme také v pražském divadle Palace, ve Švandově divadle, v Hybernii a přes léto i na Letní scéně Vyšehrad.

Z jeho filmových rolí, kromě výše zmíněného Tmavomodrého světa, připomeňme ještě roli ve filmu Alice Nellis Výlet, hlavní roli počítačového fanatika v teenagerovské komedii Experti, nebo úspěšnou roli nezdárného Honzy v komedii Bobule. Tuto roli si opět užil.
„Jsem rád, že jsem zažil Bobule. Bylo tehdy nádherné léto a já mám léto rád.“

Bobule (2008)

Po Bobulích přišla významná role Ivana ve filmovém debutu reklamního režiséra Tomáše Mašína: 3 sezóny v pekle. Snímek vznikl volně podle zápisků Egona Bondyho a byl nominovaný na 11 Českých lvů. Kryštof Hádek získal Českého lva za hlavní roli (2009). Zpychnul po tomto úspěchu?
„Nezpychnul. Pochopitelně jsem rád, že jsem dostal Českého lva a užil si pár minut slávy, ale že by se něco zásadního změnilo, to ne. Že by mi doma přistálo hned několik scénářů a já jsem  si mohl vybírat, to se nestalo. Prostě život jde dál.“

sezony

role Ivana / 3 sezony v pekle

lev

držitel Českého lva 2009 / Kryštof Hádek

Kryštof si zahrál také ve filmech Crash Road a Bestiář a zkušenosti má i s natáčením v zahraničí. Byl obsazen do česko-finsko-norské komedie Mieletön elokuu (česky Srpnoví pošetilci) a čtyři roky hrál v irském seriálu Raw, kde měl roli homosexuála. Jak se mu tato role hrála?
„Až na ty tělesné kontakty to bylo v pohodě. Jinak natáčení v Irsku byla pěkná dřina, ale také dobrá zkušenost.“ 
Kryštof je heterosexuál. Na dotaz, jaké se mu líbí ženy, odpoví, že nemá vyhraněný typ. Prostě se mu líbí všechny. Černovlásky, brunety i blondýny. Uvidíme, která ho nakonec „uloví“.
I když věří na lásku na celý život, se smíchem tvrdí: „Na ženění je čas vždycky.“

skolegyni

s hereckou kolegyní Terezou Voříškovou na MFF Karlovy Vary 2013

Kryštof Hádek se kromě filmu a divadla objevuje také v řadě televizních filmů a seriálů. Nezapomenutelná je jeho role úchyláka z cyklu Soukromé pasti.
Původně jsem měl hrát kladnou roli, ale pak pan režisér rozhodl, že na úchyláčka se mu hodím víc. :)

Hlas Kryštofa Hádka je velmi známý také z dabingu, filmů i pohádek. Nadaboval například hlavní roli v animované pohádce Strašpytlík nebo jednu z postav v komedii Holky to chtěj taky. Které role se mu dabují lépe? Filmové, nebo animované?
„Animace je zábavnější.
A má on sám kromě Strašpytlíka nějakého oblíbeného animovaného hrdinu?  
„Spoustu. Třeba Smolíkovi, Edna Bedna, Pat a Mat... Z těch novějších Simpsonovi, Futuramu nebo Wallace and Gromita.“

Úvod jsme začali třemi bratry.
Nejstarší Ondřej je lékař, prostřední Matěj herec stejně jako Kryštof. Často si je pletli, který je který. Dnes už má každá svoji vlastní linii.
Kryštof se řídí heslem: „Nedělej, co nechceš.“
On dělá to, co chce.

Příště: Matěj Hádek

použitý zdroj a fotografie: isifa.com, www.csfd.cz a www.ceskatelevize.cz

Reklama