Dnešní moderní svět je stále toxičtější a ať se podíváte kamkoliv, všude na vás útočí nebezpečné látky, které poškozují váš organismus. Jsou ve znečištěném životním prostředí, v potravinách i lécích, které dlouhodobě užíváte. To vše představuje obrovskou zátěž pro vaše tělo, které se s ní musí denně vyrovnávat. Je tedy dobré mu pomoci a nebezpečných látek ho zbavit.

Říkáte si, že očista je zbytečná, že to zvládnete a zbytečně přeháníme. Jenže měli byste si uvědomit, že v dnešní době existuje přes 70 tisíc nejrůznějších průmyslových chemikálií, které se ve světě používají. Navíc každý rok k nim minimálně 1000 nových přibude.  Jde o barviva v potravinách, jedovaté zplodiny vypouštěné do ovzduší a bezpečné není ani dlouhodobé užívání léků. U nich si stačí občas přečíst příbalový leták s nežádoucími účinky.

ostropeřec

Ať se vaše tělo může snažit sebevíc zbavit nahromaděných škodlivin, může se stát, že se to játrům nepovede. Lépe řečeno příjem toxických látek bude větší, než kolik se jich dokáží zbavit. „Otrava“ se pak postupně začne projevovat nejrůznějšími zdravotními neduhy.

I nejdůležitější detoxikační orgán potřebuje očistu

Největší nápor toxických látek nesou játra. Ta jsou totiž nejdůležitějším orgánem při látkové výměně a očistě těla. V nich se zpracovává vše škodlivé a tělo se těchto látek jejich prostřednictvím zbavuje. Bohužel některé škodlivé látky se v nich mohou usadit, či je poškodit. Věděli jste, že kromě detoxikace vykonávají játra dalších 300 metabolických funkcí? Proto si zaslouží pozornost a ochranu. Bez nich se totiž žít nedá, organismus by selhal a člověk zemřel.

ostropeřecZ toho důvodu je potřeba o játra pečovat a čas od času si naordinovat očistnou kúru. Ideální je využít přírodních prostředků a bylinek. Nejsilnější přírodní prostředek k ochraně jater je ostropestřec mariánský, známý též jako „Mariánský bodlák“. Vědci dlouhodobě zkoumají jeho pozitivní účinky a podle nich látka silymarin, kterou ostropestřec obsahuje, napomáhá zachovat správné funkce jater a podporuje jejich detoxikační potenciál. Podporuje rovněž regeneraci jaterních buněk a trávení. Zároveň se jedná o velmi silný antioxidant, který chrání buňky celého organismu proti poškození volnými radikály a před nepříznivými vnějšími vlivy. Silymarin má blahodárný vliv také na zdraví srdce a správnou hladinu krevního cukru. Mnohé zvláště po svátcích potěší výsledky výzkumu, podle něhož silymarin zmírňuje negativní dopady na tělo z přílišného užívání alkoholu.

Pokud se právě chystáte poohlédnout po přípravku s ostropestřcem, zapomeňte na čaj, protože silymarin se velmi špatně vyluhuje do vody, tak se používají přípravky se standardizovaným obsahem této látky. Ideální jsou preparáty, které mají podobu kapslí. Vybrat si můžete třeba novinku od Swiss Natural Ostropestřec forte, který patří k nejsilnějším na trhu. Bude vám stačit jedna kapsle denně a vaše játra budou brzy jako nová. Více se o novince dočtete zde.

Jednou za rok očista nestačí

Pokud nežijete na samotě uprostřed lesa, nejíte jen bio potraviny a léky a alkohol jste nepožili několik let, pak vězte, že detoxikace organismu jednou za rok nestačí. Játra zatěžujete celoročně, i když třeba neúmyslně. Proto jim alespoň občas pomozte a naordinujte si očistu. Pokud při ní využijete ostropestřec, mohli byste mít podle studií zajištěné zdraví i dlouhověkost.

Zdroj: www.swissnatural.cz