Kdysi jsem zastávala názor, že smrt člověka způsobena úmyslně jiným člověkem by měla být potrestána smrtí.

Po té, co jsem před několika lety četla knihu Katova píseň, už si to nemyslím. Přestože hlavní postava knihy, Gilmor, byl dvojnásobný vrah a byl nakonec po 18 letech vězení na vlastní žádost zastřelen, nebylo mi dobře, když jsem knihu dočetla. Žádná smrt není humánní, leckdy ani přirozená se k lidem moc humánně nechová.

Mám na mysli to, že někdoprostě usne a ráno či večer se neprobudí. Jiný umírá v bolestech. Jistě se mnou nebudou mnozí souhlasit, i když jsou takové případy, obzvlášť co se týká násilí na dětech, kdy bych v první chvíli s trestem smrti souhlasila. Ale po opadnutí prvotních emocí říkám ne! U nás je to s tresty nějak podivné, pamatuji si na případ, kdy pachatel zastřeli 3 lidi a dostal 2 roky podmíněně!

Také by stálo za úvahu změnit zákon tak, aby takoví zločinci pracovat museli. Tito se pořád domáhají svých práv, ale o právech lidí, které sprovodili ze světa už mlčí! Soudy by měly pracovat pečlivěji a soudci by měli získat zpět zracenou reputaci. Myslím, že není u nás moc lidí, kteří by měli naše soudnictví ve vážnosti.

A Saddám Husajn? Těžko říci. Všichni víme, co lidí jeho vinou zemřelo. Smrt si jistě zasloužil, ale udělali z ní frašku. Kdyby ho nechali naživu, dávali by jeho příznivcům naději. Teď z něj bude v očích některých muslimů mučedník.

V bibli stojí oko za oko, co si o tom myslím? Svět by oslepnul! Už teď je k mnoha věcem slepý.

Hysteria


Děkujeme za příspěvek. Obzvlášte ten závěr je pěkný :).

redakce@zena-in.cz

Reklama