Už v názvu jsem to zhruba shrnula. Je jedno, v jaké člověk žije době a v jakém státě, ale nejdůležitější jsou podle mě vztahy mezi lidmi, to, jak si dovedou pomáhat a nepoškozovat přírodu kolem sebe. Z tohoto pohledu mi vychází z dnešního přístupu politiků v tomto státě pouze to, že nemají zájem pomáhat a velebit tuto zemi, ale pouze hrabat pod sebe, do svých již tak plných koryt a ničit vše, co jim přijde do cesty.

Můj vysněný svět by tedy musel být hlavně bez těchto politiků a jejich hamižnosti, samozřejmě bez válek, které také vždycky rozdmýchají politici a jejich „mírová politika“ a v neposlední řadě bez znečištěného životního prostředí! Přála bych si, abych si v klidu mohla chodit po čistém lese plném zvířat a stromů, kde na každém rohu nezakopnu o plechovku nebo plastovou láhev. Kde se děti už odmala učí lásce ke všemu živému, přírodě, zvířatům a lidem. Kde hlavní hodnotou mezilidských vztahů není, kdo kolik nahrabal a koho okradl, ale to, co umí, zná a jak tím pomáhá ostatním. Kde se ve školách učí slušnosti, úctě k životu a pomoci ostatním.

Ale to všechno, co jsem tu popsala, je pouze utopie, nereálný cíl. Jak vysvětlit svým vlastním dětem, co je správné a co ne, když v televizi vidí pouze rozhádané politiky házející jeden na druhého špínu, potom jako hlavní program akční film, kde se pouze zabíjí, a dokumenty o válkách a zabíjení. Kde jsou krásné pořady o přírodě, zvířatech atp.

Raději už končím, zase jsem se „rozohnila“, ale alespoň jsem si ulevila.

Vaše Helip


Děkujeme za zajímavý a silný příspěvek.

Inu, ano, obávám se, že je to jen utopie...

O jakém světě sníte Vy, ženy-in? Je to náš svět, jenom nějak lepší, nebo nějaký úplně jiný? Chtěly byste žít v budoucnosti nebo v minulosti? Nebo Vám vyhovuje současnost?

Napište nám o svých snech na redakce@zena-in.cz!

Reklama