Dostala jsem od maminky povidla. A lepší jsem nikdy nejedla. Dělala je podle receptu na povidla z trouby a nejdříve nevěřila tomu, že to opravdu půjde. Protože se vůbec nemíchají. Myslíte, že to jde?

Letos máme plnou zahradu šťavnatých švestek. U nás na Moravě to nejde jinak, než se část musí vypálit. Ale pořád zbylo dost na to, aby se uvařily povidla, upekly koláče, usušily půlky švestek a zamrazilo nějakolik sáčků. A to je dobře! Protože mám hromadu receptů na švestkové moučníky. Já jsem pekla švestky také v troubě, podle receptu kamarádky Adriany a chutnají úplně jinak než maminčiny. Pochopitelně také skvěle!

Suroviny

  • 4 kg omytých a vypeckovaných švestek
  • 0,3 l octa
  • 60 dkg pískového cukru
  • několik lžic rumu

Postup

povidlaOmyté a vypeckované švestky smíchejte s octem a cukrem a nechejte stát přes noc, přikryté a na chladném místě (například ve spíži).

Na druhý den předehřejte troubu na 160 °C. Švestky dejte do pekáče, přidejte rum (vzhledem k množství i do dvou) a přiklopte. Dejte péct do trouby.

Pečení trvá několik hodin, zhruba 5 - 6. Není potřeba je vůbec míchat. Ideální povidla mají v horkém stavu po kusech odpadávat z vařečky.

Povidla dejte do omytych sklenic, na povrch můžete ještě nalít trošičku rumu, a zavíčkujte. Ideální a spolehlivé je, když dáte povidla ještě zavařit do trouby.

Zavařování v troubě

Troubu předehřejte na 250 °C. Připravte si vyšší plech, na jeho dno dejte utěrku a zalijte horkou vodou. Do výše asi 2 - 3 cm, na plech pak vyskládáme skleničky a zavařujeme. Na tento způsob zavařování používejte pouze sklenice se závitem. Mezi skleničkami musí být prostor.

Zavařujeme asi 15 minut na 250 °C se zapnutým horkým vzduchem. Poté opatrně vyndejte na připravenou suchou utěrku, ven z trouby. kládejte dnem vzhůru a nechejte do druhého dne.

Děkuji mamince za recept :-)

Čtěte také

Reklama