Rivalita mezi sourozenci není nic zvláštního a jedná se o celkem běžnou věc, která se ve většině případů časem vytratí. Ovšem u některých přetrvá i v dospělosti a někdy je ještě horší než v dětství. Stejně tomu je v příběhu Sandry, která na svou sestru/dvojče vždy žárlila, ovšem nyní se role obrátily. Sandra si to prý náramně užívá. A to už dávno není malá holčička.

twins

Každý, kdo má sourozence to jistě zná. Tu chvilku, kdy ho opravdu neměl rád, protože mu přišlo, že ho rodiče mají raději, že je ve všem lepší, atd. V dospělosti se tomu již většinou od srdce zasmějeme. Jenže to rozhodně není případ Sandry a jejího dvojčete. Od dětství se toho mezi nimi moc nezměnilo, tedy, co se týče sesterské „lásky“. Ovšem maličký rozdíl tu je, role se obrátily a Sandra, která vždy na sestru žárlila, si nyní užívá to, že její dvojče nyní závidí jí. „Vážně jsem ji neměla ráda. Byla ve všem lepší, měla větší prsa, delší vlasy, hezčí postavu a líp se učila. Občas jsem jí to dávala dost sežrat a pak mi to bylo líto, ale stejně jsem se s tím, že je ta lepší, nějak nesrovnala. I v dospělosti mě štvala. Měla hezčí kluky, dostala se na vejšku, …“ vypráví Sandra a poukazuje na ne zcela ideální vztah se sestrou. „Když jsem jí vyprávěla, jakého kluka jsem potkala, říkala mi, že by šla hned do toho a že jsem blbá, když přemýšlím, jestli si s ním začít nebo ne. Vlastně kvůli sestře jsem s ním začala chodit a později si ho i vzala. Furt opakovala, co by dala za to mít takového chlapa.“

Pravé přátelství nerozloučí ani naděje, ani strach, ani starost o vlastní prospěch. Přátelství umírá s člověkem a člověk umírá za přátelství.
Seneca

Za to postrčení by mohla být Sandra vděčná, ale je to zcela jinak. Opět se objevila ta sesterská nevraživost, ale tentokrát od jejího dvojčete. „Když můj vztah začal být vážnější a partner mi neustále něco kupoval, jelikož je velmi movitý, začala do mě šít, že si mě chce uplatit a mít mě ve zlaté klícce. Prostě mi záviděla, rozmlouvala mi to a to se mi líbilo.“ neskrývá svou radost Sandra. „I nyní po 5 letech manželství je znát, jak mi závidí. Já totiž žiju v přepychu, mám skvělého muže, nádherný barák a ona má dítě s chlapem, který rodinu sotva uživí. Snažím se jí samozřejmě pomáhat, ale především kvůli neteři.“ uzavírá svůj příběh Sandra.

Čtěte také:

Reklama