Patricie a Marek jsou spolu celých 6 let, ve vztahu jim to klape, jsou spolu spokojení, ale zároveň si dávají „propustku”, díky které mohou vyrazit na rande s kým chtějí a dokonce se i intimně sblížit. Má to jednu podmínku - musí si vzájemně polovičky schválit a vždy o tom vědět. Pak to neberou jako nevěru.

633176d5c865dma.jpg
Foto: Shutterstock

„Většina lidí to nechápe, protože tvrdí, že by na sebe žárlili. Nás to ale fakt baví, protože pak nemáme vůbec nutkání se podvádět. Jakmile se mi někdo líbí a chtěla bych to s ním zkusit, oznámím to Markovi, který mi to většinou povolí. Nemusíme se ani vzájemně hlídat a podezírat se, že někdo dělá něco, co nemá.”

Patricie s partnerem bydlí a vztah mezi nimi není žádná bokovka, ani krátkodobá záležitost. „Známe se hodně dobře, jsme na sebe zvyklí a vlastně i spokojení, jde jen o nějaké sexuální uspokojení a zkoušení nových věcí.”

„Tohle se neděje každý měsíc. Jen prostě občas. Mě baví svádět a jednou za čas lovit. Příteli právě tato fáze moc nejde a já mu třeba pomůžu a poradím, jak ji sbalit. Nevím proč, ale prostě mi nevadí, že na něj sahá nějaká jiná, stejně vím, že miluje mě a vždycky se ke mně vrátí.”

Nebojíš se, že se jeden z vás zamiluje?
„Tak to se samozřejmě stát může, ale moc nad tím nepřemýšlím. Už to takhle praktikujeme dlouho a za tu dobu se to ani jednou nestalo. Jde vážně jen o intimní stránku, ani jeden z nás nehledáme vážný vztah, protože už ho máme a určitě se to netýká našich kamarádů a blízkých.”

„Někdo nás za náš styl odsoudil a některé páry se dokonce inspirovaly. Zastáváme názor, že člověk není tvořen jen pro jednu osobu na světě a tímhle způsobem máme rovnováhu.” 

„Jsme takhle moc spokojení a nikomu náš styl nenutíme, ale vidíme v tom značné výhody, které nás dokonce pomáhají vždy semknout, když máme menší krizi. 

Kamarádka Patricie Tereza na to reaguje: „Absolutně si neumím představit, že můj partner bude spát s někým jiným, mně to bude jedno a ještě mu budu pomáhat ty ženy svést. To bych ho nemohla milovat, prostě bych hrozně žárlila. Navíc by mohl něco chytit a ještě bych nedopustila, aby nějaká jiná holka ležela v posteli, kde spím já a sahala na moje věci. Možná to někomu vyhovuje, ale já mezi ně nepatřím.”

Zdroj: respondentky Patricie a Tereza

Čtěte také: