páreček

Rozvedla jsem se před deseti lety po „dlouhé“ nemoci. Tudíž to nebyl žádný překotný a unáhlený akt, ve kterém by hrála roli nevěra. My se k sobě zoufale nehodili.

Dnes mohu říci, že to byl jeden z mých velkých životních úspěchů, a ač jsem to tenkrát hodně těžce nesla a všechno stokrát obrečela, lituji jen jediného. Že jsem se nerozvedla o pět let dřív a ztrácela tak drahocenná léta ve vztahu, který nikomu nic nepřinášel!

Mám však kamarádku, která je rovněž rozvedená a moc toho lituje. Rozvod proběhl její vinou, našla si jiného a manželství zkrachovalo. Dnes je za toho druhého vdaná už mnoho let a se slzami v očích vzpomíná na svého bývalého - šikovného, pracovitého, starostlivého... Její současný je také pracovitý, ale nějak jinak, než by chtěla. Je doma stále sama, on se občas napije, dost se hádají, děti ho přestaly snášet... Kdyby to šlo, vzala by si svého bývalého hned zpátky. Bohužel, on už je také znovu ženatý a má malé dítě.

Ono jde o to, že člověk vlastně neví, koho si bere. Pár let to vypadá na souznění duší a najednou se z něj vyklube pan sobecký, lakomý, líný, cholerický, flegmatický... a to rozčarování pak!

Pomůže jediné. Nic od nikoho nečekat, nikoho nepřevychovávat, spoléhat sama na sebe a nebýt závislá. Potíž je, že tohle si nestačí říkat, a dokonce ani praktikovat. To se musí cítit srdcem.

Jaký na to máte názor vy? Vyjádřete se v rámci dnešního tématu!

Vzaly byste si svého muže podruhé znovu? I s tím, co o něm po těch letech všechno víte? A nezapomeňte připsat proč ANO a proč NE. To nás zajímá nejvíc. Stejnou otázku pokládám i všem rozvedeným: Litujete rozvodu? Vzaly byste si ho znovu, kdyby to šlo? A znáte někoho, kdo si vzal dvakrát stejného partnera?

Tři z vás od nás za svou námahu dostanou tyto tři kosmetické novinky. Broskvový sprchový gel Dove, tělový balzám Dermacol a omlazující krém na ruce také od Dermacolu.

e

 

Pište na známou adresu:

redakce@zena-in.cz