Svádění je disciplína lidského chování, která často rozhoduje o tom, zda se prvotní nezájem pozvolna změní v sympatie následované jiskřivým vzplanutím, a v nejlepším případě končící žhavým objetím v posteli. Některá žena se narodí s talentem svůdné dračice a nemusí být ani příliš krásná. Jiná je zase jako panenka z obrázku, ale stydí se a u mužů tak paradoxně zdaleka neboduje tolik. Při svádění je zapotřebí dostatek odvahy a fantazie, i když na druhou stranu existují jisté biochemické procesy v těle, které věci řeší za nás. Ať muž nebo žena, oba se v určitou chvíli musí rozhodnout a pak vytouženému cíli obětovat vše až do zdárného konce nebo totálního fiaska. Zkrátka všechno nebo nic.

Překonat nejistotu je základ

Nehledě na pohlaví, ve většině lidí přetrvávají obavy a nejistota z toho, co si ten druhý pomyslí, když to nevyjde. To vyplývá jednak z nedostatku sebevědomí, jednak ze zkreslených představ o myšlení toho druhého (rozuměj o způsobu myšlení samce nebo samice) a nakonec také z pokrytectví vyplývajícího ze samotné hrozby faux pas. To je ale zásadní omyl! Pokud někoho chcete, musíte se oprostit od jakýchkoliv scestných představ a pálit ostrými přímo do černého. V tom spočívá tajemství úspěchu - dát do toho všechno. Při svádění se ženy i muži mohou dopustit několika zásadních chyb a omylů, které nakonec místo kýžených radovánek přinesou trapný pocit neschopnosti a ponížení.

 

Nudný egoista určitě neuspěje

Tak nejprve si řekneme, čím mohou úspěšné svedení vytoužené dámy zadupat do země nešikovní pánové. I když ne vždy, tak bývá pravidlem, že egoistický a ješitný muž se chce před ženou udělat lepším, než ve skutečnosti je. Chce v ženě o své osobě vyvolat falešnou představu tolerantního a vtipného pohodáře, představitele jiné sociální skupiny, než tomu opravdu je, a nakonec se snaží ohromit vyprávěním o svých materiálních statcích a přikrášlenými historkami z natáčení. To ho ale většinou zaměstná natolik, že mluví stále o sobě, aby se udržel v roli. Žena se postupně začíná nudit a přemýšlet o sebestředném otrapovi, se kterým zrovna sedí v restauraci, a ani neví proč. Oni si totiž určití muži myslí, že se ženským dá namluvit prakticky cokoliv a ony tomu uvěří. Bohužel se v některých případech nepletou. Nicméně pokud by se z flirtu a sexu měl poté vytvořit i hlubší vztah, tak ouvej - prostě to nefunguje. Nejlepším řešením je nepředstírat a chovat se naprosto přirozeně. To zabírá určitě. Samozřejmě za předpokladu, že má chlap opravdu co nabídnout a není bezcenný trouba.

Nedobytná věž ani lehká děva se nechytají

No a čím si dokážou zavřít dveře k objektu své touhy dámy? Určitě tím, když ve svém chování podlehnou dvěma extrémům. Na jednu stranu to může být pózou vlastní nedobytnosti, ale zároveň také příliš velkou dostupností, když se chlápkovi snaží dostat do postele příliš okatě a bez okolků. Je sice pravda, že muži většinou vidí v ženách chladné a dokonalé lovkyně svého plemene, ale co je moc, to je moc.

Když budete hrát nedobytnou a nijak to muži neusnadníte, byť v tom nejmenším, přestane ho to brzy bavit a poohlédne se jinde. Zkrátka může ztratit kuráž. Proto pokud o něj stojíte, vyjděte mu alespoň trochu vstříc. Je také pravdou, že se najdou muži, kteří náročnější dobývání žen potřebují, ale většina jich rozhodně není. V opačném případě, když se samička příliš podbízí a je na ní vidět, jak moc o samečka stojí, tak ten začne větřit nějakou nekalost. Přijde mu to podezřelé, a pokud má úroveň a není se ženskými na dně, tak u něho s mravy lehké děvy neuspějete. Klasik říká, že muž chce mít ženu ve společnosti za dámu a v posteli zas za děvku. Tak pozor, aby to nebylo obráceně. Určitě se vyplatí přidávat všech ingrediencí s mírou a teprve poté za odměnu okusíte božskou manu milostného opojení s mužem, kterého chcete.

Hry na hraně

Svádění druhého je především hra, při které se dvojice vzájemně oťukává a záleží na obou, jak daleko to nakonec dojde. Je třeba si uvědomit, že svádění je časovou jednotkou lásky. Může trvat jediný večer, někdy měsíce a roky. Někdy to jde rychle, jindy dvojice zraje k milostnému vztahu pozvolna. Ale pozor! Nechat se svádět zadaným kamarádem nebo kamarádkou je také pěkná hra, ale může být pěkně nebezpečná a skončit špatně. Určitě znáte ze svého okolí případ, kdy se událo něco podobného, a ty konce příliš harmonické nebývají. Z počátečního vzrušujícího opojení se záhy může stát noční můra.

 

Jaké zkušenosti máte se sváděním opačného pohlaví? Myslíte si, že se vyplatí přetvářka? Jak správně odhadnout, co si k druhému dovolit? Podlehnete každému svůdníkovi? Co kdyby vás chtěl svádět muž kamarádky, který se vám už dlouho líbí?

Reklama