Poslední svatbou, která se ve švédské královské rodině odehrála, byl sňatek současného krále Gustafa v roce 1976. Teď budou hned dvě veselky za sebou.

O ruku nevěsty se žádá parlament

Královský palác oznámil chystanou veselku poté, co král získal souhlas švédského parlamentu. To, koho si vezmou členové královské rodiny, je totiž podle švédské ústavy v jejich kompetenci. p

Sedmadvacetiletá Madeleine se s o tři roky starším Jonasem seznámila v roce 2002 prostřednictvím svých přátel. V roce 2008 se Jonas nastěhoval do jejího bytu a bylo jasné, že svůj vztah berou vážně.

Trenér a právník na trůně

Žádné datum sice zatím stanovené není, ale je jasné, že se bude konat až po obřadu korunní princezny Victorie. u

Ta už je půl roku oficiálně zasnoubená se svým osobním trenérem Danielem Westlingem a termín svatby je nahlášen na 19. Června 2010. A že to bude veselioce. Státní rozpočet počítá s tím, že obřad bude stát asi 50 až 75 milionů korun.

Princ ze svatby vycouval

Obě královské sestry mají ještě jednoho sourozence a tím je devětadvacetiletý švédský princ Carl Philip. Tomu se ale v lásce zatím tolik nedaří. Na jaře se totiž po deseti letech vztahu rozešel se svou přítelkyní Emmou. m

Podle bulváru byl jednou z hlavních příčin tlak, kterému byl pár vystaven kvůli zasnoubení princezny Victorie. I po princi se totiž  chtělo, aby svůj vztah zoficializoval.

Líbí se vám švédská královská rodina?

Reklama