Děkujeme za další příspěvek na dnešní téma. Je od čtenářky s nickem 13042000 a určitě stojí za přečtení.

Milá redakce, milé čtenářky, téma moje máma mě vedlo k zamyšlení. Jaká vlastně je? Určitě hodná. Když jsme byli se sestrou malé, vždy na nás měla čas, vlídné slovo, pohlazení a hlavně pochopení. Taky smysl pro humor, ale i pro povinnost.

Je pravda, že když jsem něco provedla, a na to jsem byla expert hlavně já, protože sestra byla vždy ta hodná a já to číslo, tak se uměla i zlobit. A to pak bolelo. Jinak byla a dodnes je mamča moc fajn a já ji mám moc ráda. Měla jsem to jako dítě vychytaný, třeba se žákovskou.

Abych nebyla bita, tak jsem špatné známky dávala podepisovat sestře (je o deset let starší), takže když já jsem dostala žákovskou, ona byla už plnoletá. Dobré pak mamce. Nevím, proč jsem si myslela, že na ně nepřijde, ale procházelo mi to. To jestli sestra za to pak dostala vyhubováno, to dodnes nevím.

Své zážitky a dobrodružství, pokud na ně mamka nepřišla hned, jí dávkuji po částech až teď v dospělosti, kdy už bydlím sama a s mamčou se vidíme jen občas. Teď už to nevadí. Maminku mám moc ráda, je to naše zlatíčko, vždy usměvavá, vždy připravená pomoci. Čeho si na mamince vážím? Asi toho, že je taková, jaká je. Maminko, zůstaň taková jaká jsi, máme tě obě moc rády. Jsi to nejlepší, co mám.

nick: 13042000

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Tak s těmi zážitky z dětství to máme stejně. Leze to z nás jako z chlupaté deky, ale teď už se tomu smějeme. Dřív by ji asi „kleplo“.

Co vy na to, milé ženy-in? Máte před maminkou nějaké tajemství z dětství? Nebo o vás věděla úplně všechno? Jaký jste měla s maminkou vztah v dětsví a jaký teď v dospělosti? Čeho si na své mamince nejvíc ceníte?

Napište na dnešní téma na redakce@zena-in.cz

Soutěž: Ingrid Bergmanová

 

Reklama