Děkujeme za zajímavý příspěvek od čtenářky s nickem Tana M. Je přesvědčena, že si své sny můžeme sami řídit. Jak to udělat?

Milé čtenářky,  dnešní téma  je  pro mě  moc zajímavé, už jen z  jednoduchého důvodu. Za  každou věcí hledám  opodstatnění a vím, že v  životě každého  z nás se něděje  nic jen tak náhodou. Něco  málo o snech. 

Sny nejsou jen a jen pouhý dým. Prozrazují nám  něco málo o našem podvědomí a mohou nás upozornit  na věci  které během našeho života  přehlédneme.  Je  dobré si občas zapisovat svoje sny  do deníků.  Na  druhé straně,  nejsme svým snům jen vystaveni, nebot je můžeme i vědomě  řídit. Ve snu se  můžeme  napojit  na   osoby, prostor, hezké  chvíle  a  situace  které jsme prožívali, třeba s  milovanou osobou.

Jednou  mi moje  kamarádka říkala, že po  rozchodu  z partnerem na něho stále myslí, že se jí vrací ve snu. Já jsem  jí se snažila vysvětlit,  aby  na přítele  už nemyslela a ve  svých snech si ho nevybavovala. Tedy jednoduše, aby si  ho ve snu  nenavozovala a  myslela  raději na něco jiného. 

Důležité je před spaním si stanovit cíl, o čem chceme snít. O hezké procházce lesem, o pěkných  místech v  přírodě, o hezkém setkání  se zajímavou osobou,  a  o čem chceme, aby se nám zdálo. 

Snář je  vlastně kniha sepsaná  se zápisků  mnoha generací, z  toho, co prožívaly,  co se  jim  ve snu  zdálo.  Sny  a  snění, to je  vlastně  neprobádaná  část  našeho podvědomí. Sny představují soubor myšlenek a představ, které během spánku utvářejí vnitřní odpověď na vnější události.  Ve snech jsou smazány hranice mezi minulostí, budoucností a současností, a logika zde ztrácí svůj význam.

Žijeme tak ve dvou světech - ve světě bdění s jeho vědními zákonitostmi, logikou a sociálním chováním, a v prchavém, pomíjívém světě snění, který ukrývá za svým závojem spánek. Ve snech  jsou běžné fantastické události, představy a proměny, setkání s milovanou  osobou.  

Někteří lidé si nikdy nepamatují, co se jim zdálo a většina všechno zapomíná krátce po probuzení. Ve snech není všechno takové, jak se zdá. Existují určité klasické symboly, jako domy, lidé, voda, létání nebo nahota, o jejichž významu panuje všeobecný souhlas a které obsahuje moderní snář. V konečném důsledku je však sen záležitostí osobní a jeho obsah dokáže nejlépe vyložit ten, kdo jej sní. Zakladatelem moderní západní analýzy snů byl v Čechách narozený psycholog Sigmund Freud. Tvrdil, že výklad snů je královskou cestou k poznání.  To je   nejkrásnejší  popis   celého  tématu o snech.

Hezký den  a  ješte pěkné snění.

TANA  M

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Abychom si mohli naprogramovat své sny, k tomu je asi potřeba hodně silná vůle. Ale možná to některá ze čtenářek už praktikuje.

Co tomu říkáte, milé ženy-in? Dají se sny ovládat, nebo je to nad lidské schopnosti? Už jste zkoušela naprogramovat své sny? Povedlo se? Uvědomujete si ve snu, že sníte? Napište nám o svých snech.

redakce@zena-in.cz

Další obrázek do soutěže

Nohy B

Nohy B

 

Reklama