Krásný den,

mé jméno je Kristina. Ano, obě i měkká a krátká. Nejsem cizí národnosti, jsem Češka jak poleno. Snad to bylo jen škodolibé popíchnutí socialistické matrikářky mými rodiči, jiného důvodu jsem se nedopátrala. Alespoň jí chvíli hučel v hlavě vysoký tlak namísto internacionály. Prý jí to museli celkem důrazně vysvětlit:) Hloupé mládí odlišnosti nenávidí, já si ji zamilovala celkem brzy.

Zeptat se strejdy gůgla, mohla bych tu celkem obstojně machrovat o hebrejském či kdovíjakém původu a mnoha významech mého jména. Nechtělo se mi...Kdysi jsem to udělala, v paměti mi utkvěl význam jediný:křesťanka. Zajímavé. Většinu lidí při setkání se mnou napadne spíš antikrist. Jelikož jsem lev s ascendetem ve lvu (aby toho nebylo málo) pokud bych nějakou víru šířit chtěla, tak jedině mečem a ohněm:)

Nesnáším, když mi říká někdo Kristo. Dělají to, nevím proč, babičky, obě. Myslí to dobře, já tiše sním o pomstě. Od mala jsem byla pro rodiče a sestru Kikinka. Zůstalo jim to:) Jen dva lidé v životě mě oslovovali Týno, cítila jsem se krásně. Manžel mi říká Kristin. Jako cizince, snad pro něj jsem neznámou, možná záhadnou. Stejně tak tchýně, ta ať si to přebere jak chce, klidně napříč a polykat proti srsti:)

Každopádně své jméno miluji, považuji ho za krásné a neměnila bych. Báječně se k sobě hodíme.

S pozdravem

....a vo co, že to poznáte

Tak schválně:)

Text nebyl redakcí upraven.

Já bych vám taky říkala Týno, nebo ve vašem případě spíš Tino :-) Moc se mi to líbí, měkká verze ještě víc.

Dnes jsou v hlavních rolích vaše křestní jména. Jaké je to vaše? Mělo vaše jméno vliv na výběr vaší přezdívky na Ženě-in? Znáte jeho původ a význam? Věříte na věštbu podle jména? Kdy slavíte svátek? Je vaše jméno vůbec v kalendáři? Znáte někoho s netradičním jménem?

Jmenujete se po otci, matce, po prarodičích, nebo vás pojmenovali podle jiného klíče? Má několik členů vaší rodiny stejné jméno? Jak je pak oslovujete, sejdou-li se pohromadě, aby nevznikaly zmatky? Váže se k vašemu jménu nějaký příběh? Jste se svým křestním jménem spokojená, nebo byste chtěla raději jiné? A jak mu sluší vaše příjmení?

Své příběhy, úvahy a zamyšlení můžete posílat na adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme během celého dne zveřejňovat a autorka toho nejzajímavějšího od nás dostane sladkou odměnu.

Reklama