A pak že si venku dnes děti nehrají. přečtěte si příspěvek od čtenářky Petry R., za který děkujeme

Dobrý den, mám 2 kluky 4a10 let, kdežto já jsem ze tří děvčat, takže některé hry, které jsme hrály my, kluci asi nikdy hrát nebudou, ale jiné zase ano. My skákaly přes gumu, panáka, sochy, na doktory, čáp ztratil čepičku aj. Co hrajeme, je různé, záleží na tom, s kterým z klučíků, nebo jestli s oběma a také na počasí. Malý ještě nelítá sám venku, jen po zahradě, protože na vsi jezdí auta. Ale bráška lítá všude, jezdí na kole, kope mičudu, staví si bunkr aj. Naučila jsem staršího syna hrát na sochy, skákat přes švihadlo, šlapanou aj. Mladšího teprve začínáme s panákem aj..

A když je ošklivo, nebo večer před spaním, jdou také na počítač, kouknou na pohádku, staví si z kostek, hrajeme člověče nezlob se, dostihy  a sázky, labyrint, aj.stolní hry. Pak prší, žolíky, starší syn se chce učit kanastu. Kreslíme, a děláme různé jiné práce s papírem.

Snažíme se dětem věnovat veškerý jenom trošku volný čas a soboty neděle - když je hezky, výlety to jistí - ZOO, pohádková chalupa, příroda, vodní elektrárny aj. V zimě sáňkujeme, bobujeme a stavíme sněhuláky. A samozřejmně každý den čteme knihy. Ne vždy to vyjde, ale snažíme se.

Přeji krásný sluníčkový den Petra R.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Co vy na to, milé ženy-in? Také předáváte své hry dětem? Které je baví a z kterých už jsou otrávené? Napište nám

redakce@zena-in.cz

Soutěž: Čáp ztratil čepičku

Reklama