Dlouhé Vánoce uplynuly jako voda, děti jdou v pondělí do školy a mně začíná konečně normální pracovní týden. I když jsem se snažila nepřejídat a necpat se cukrovím, salátem, řízky a dalšími laskominami, stejně mám problém dopnout kalhoty. Stoupla jsem si na váhu a je to jasné, dvě kila jsou tam! Ty, co jsem si pěkně vyžrala o svátcích!

Je to ale nefér. Opravdu jsem se necpala. Běhala jsem! Nenalejvala jsem se míchanými kalorickými nápoji ani jsem nepila sladké limonády. Tak čím to sakra je? Jsou ty speciální vánoční jídla (salát, řízky, cukroví) tak strašně kalorické, že opravdu stačí jíst „normálně“, a člověk stejně přibere? Asi ano.

Je mi úplně jasné, že všechny časopisy budou zase teď cpát, jak shodit ty nechtěný kila. Ale ono to tak opravdu je. Měla jsem mezi svátky několik návštěv a sama jsem byla u pár známých, a co jsme se holkama řešily? Že budeme zase v lednu po těch žranicích pěkně tlustý! Míla mi říkala, že už si v půlce prosince koupila hubnoucí koktejly, aby je pěkně prvního ledna měla po ruce, a že se nemíní o svátcích držet, když jí všechno tak chutná. Že to stojí za ten měsíční půst a dietu a že to zhubne.

No jo, ale co já budu dělat, abych to zhubla?

Už takhle mám ten čas s dětmi našponovaný. Navíc, jak je venku zima a brzy tma, nikam se mi nechce. Posilovny a fitka budou praskat ve švech, hlava na hlavě, všichni budou aspoň první měsíc, než euforie opadne, šílet, aby zhubli. Říkám si, že je to společenská štvanice, takový diktát médií: Leden – zhubni! Pak hned zase: Zhubni do plavek. Pak ještě celulitida. Pak se zase bude hubnout po plavkách. Ach jo. Jenže – když se bavíme s holkama, je to na pořadu dne furt. Hubnutí, špeky, tlustý břicho. „Fuj já jsem zas tak tlustá!!!“ „Ty že jsi tlustá, a prosím tě kde?“… „No podivej na to hnusný břicho špekatý!!!“

Takže vlastně se o to zajímáme furt, články, nečlánky. Dobře. Tak jak na to? Co udělám letos? Opravdu bych ty dvě kila chtěla mít dole. Já vím, co mi řeknete. Nežrat. Hýbat se. Nepít večer alkohol. I víno má kalorie. Tak já se budu snažit. Dám si závazek, aspoň ty 2 kila, kdyby se povedly… To bych byla ráda.


Řešíte také povánoční kila navíc? Sledujte náš magazín, v dnešních odpoledních Aktualitách najdete odkaz na Anketu o povánočních kilech a hubnutí navíc, kterou jsme pro vás připravili. Pro jednu z vás, která se do ankety zapojí, máme krásný dárek - tyčový mixér Moulinex Slim Force s nástavci. Tento šikovný pomocník se vám jistě bude hodit pro přípravu zdravých pokrmů, které vám pomohou s redukcí váhy a dodržení zásad zdravé stravy.
A na pět dalších z vás čeká balíček s přípravkem (doplňkem stravy) Lipoxal, bojovníkem s nechtěnými kily!

Brzy na magazínu!

Reklama