Jenomže tenhle módní doplněk je už jen nostalgickou vzpomínkou na staré časy. V dnešní době si už jeho nošení dokážeme jen těžko představit. Jak bychom držely tašku s nákupem? Hodil by se vůbec k džínám a bundě?

Já nosím rukavice od časného podzimu, jelikož jsem přesně ta, o které se říká studené ruce , horoucí srdce J.Mám na zimu několik barevných sad -rukavice, čelenka a šála, jelikož v čepici také vypadám tak trochu divně, a tyto podle nálady střídám. Ve městě nosím zásadně prstové na horách zásadně palčáky.

Jako dítě jsem snila o rukávníku, který se ovšem ukázal jako vysoce nepraktický v dnešním světě J. No zkuste třeba s rukávníkem nést tašky s nákupem, či nedejebože spadnout...Takže stále vedou rukavice.

Zdravím redakci

Svatka

No jo, rukávníky byly kásným doplňkem dam v secesi. Dokonce měly kasičku, takže částečně nahrazovaly i kabelku. Ale vešel se tam tak kapesníček a zrcátko s pudřenkou. S tím bychom si dnes asi nevystačily. Nehledě na tto, že k secesním kostýmkům s dlouhou sukní se „štuclík“, jak se mu také říkalo, hodil lépe, než k současnému praktickému oblečení. Zkrátka, každá doba má své.

 

Reklama