Foto: Shutterstock

Týden lásky už začal 7. února a pokračuje celý týden až do Dne sv. Valentýna. Většina lidí slaví pouze 14., kdy si páry dávají dárky, květiny nebo třeba čokolády a často chodí na společné večeře. Slavit však můžete i celý týden předtím. Každý den před Valentýnem má totiž svůj speciální význam.
 
Den růží
Valentýnský týden začíná 7. února Dnem růží. Růže jsou prezentovány jako projev lásky. Během Dne růží však můžete červené, žluté a růžové růže darovat různým lidem podle toho, jak jsou vám blízcí.
 
Den vyznání
Druhý den valentýnského týdne je jeden z nejromantičtějších, protože milenci mají příležitost si vyznat své city. Často se také během tohoto dne žádá o ruku.
 
Den čokolády
Tento den bychom měli svým vztahům dodat sladkost tím, že svému partnerovi darujeme čokoládu nebo jinou sladkost. Nejlépe ve tvaru srdce.
 
Den medvídků
Čtvrtý den valentýnského týdne připadá na 10. února. Součástí tohoto dne je darování plyšových medvídků. Medvídci jsou totiž tím nejroztomilejším dárkem, který své drahé polovičce můžete dát nebo jej dostat. Můžeme se s ním mazlit, když nám ten druhý chybí.
 
Den slibování
Sliby se často dávají, ale někdy je dost těžké je dodržet. Tento den si milenci navzájem slibují věrnost a také, že spolu budou v životě v dobrém i zlém. Můžete také splnit to, co jste slíbili už dávno.
 
Den objímání
Objetí vydá za tisíc slov. Tento den je čas svého partnera či partnerku pořádně pevně obejmout. A nejen partnera, ale kohokoliv ze svých blízkých. Objetí je vřelé, kouzelné a dodává ostatním pocit štěstí. Jde o důležitý akt vyjádření lásky a náklonnosti.
 
Den polibků
Sedmý den valentýnského týdne patří intimním chvílím. Polibek je nejsilnější formou projevu lásky. Lásku můžeme vyjádřit stovkami způsobů, ale polibek je tím nejlepším.
 
Den sv. Valentýna
Týden vrcholí Dnem svatého Valentýna, který bychom měli strávit se svými milovanými a cítit se během něj výjimečně.

Reklama