Datum 5. května je každý rok pro Mexičany symbolem oslav, které připomínají jejich vítězství nad nepřátelskými vojsky v bitvě u města Puebla v roce 1862. Tuto historicky významnou událost připomínají „fiesty“ hlavně na hranicích Mexika a Ameriky, ale také v celém světě tam, kde žije mexická komunita - i v Čechách. A jak jinak si připomenout tuto událost než dobrou tequilou. Pokud máte rádi mexickou kulturu, můžete se k oslavě připojit třeba drinkem z El Jimador tequily, té nejprodávanější v Mexiku.

margarita

V roce 1862 se Mexičanům podařilo svou zemi osvobodit z dlouhodobé francouzské nadvlády. Tento svátek slaví místní každoročně hlasitou hudbou, výborným jídlem a kvalitním pitím. Cinco de Mayo je příležitostí k projevení národní hrdosti, lásky k mateřské zemi a radosti ze svobody. Oslava Cinco de Mayo se stává stále více populární podél americko-mexické hranice a v některých částech Spojených států.

Tequila El Jimador je v Mexiku nejvíce prodávanou tequilou vůbec, proto lze předpokládat, že při oslavách Cinco de Mayo chybět nebude. Mimo jiné je také oblíbenou a nedílnou součástí několika koktejlů, proto můžete vyzkoušet například svěží koktejl Margarita Fresa z tequily El Jimador Reposado 100 % z Agave. Tato tequila zraje 60 dní až 12 měsíců. Vyznačuje se medovou barvou a jemnější měkčí chutí agáve. Tequilu El Jimador si vychutnejte bez soli a citronu. Na tento zvyk, označovaný v našich podmínkách za „tradiční pití tequily“ totiž u rodilých Mexičanů nenarazíte. Oslavujte s Mexičany a tequilou El Jimador, díky její jemnosti a výtečné chuti si ji můžete vychutnat i v lahodném koktejlu, který vám doporučuje pražská mexická restaurace Las Adelitas!

margarita

MARGARITA FRESA

Ingredience:margarita
0,04 l El Jimador Reposado
6 kostek ledu
2 cl Monin jahoda
Špetka třtinového cukru
3 - 4 čerstvé jahody
3 lístky máty peprné

Postup:
Led, 3 nakrájené čerstvé jahody, Monin, cukr a El Jimador Reposado rozmixujeme v mixéru. Obsah přelijeme do margarita skla a ozdobíme jahodou a lístky máty.

 

Reklama