Snad do každého receptu patří nějaký mléčný produkt, proto jsme měli radost, že jsme mohli otestovat produkty z Mlékárny Valašské Meziříčí, které vám často představujeme v našich článcích.

Jaké recepty jsme vyzkoušeli? Pojďte se s námi inspirovat!

Jaké byly reakce našich čtenářek na recepty, které jsme vyzkoušeli?

„Gratinované brambory jsou výborné, děkuji za recept, určitě je doma upeču rodině.“

„Bramborový salát dostal díky bílému jogurtu takovou jemnou a svěží chuť, zajímavá jsou i jablka, moc mi chutnal.“

„…je to tak jednoduché upéct rybí filé se zeleninou a s kysanou smetanou, jsem nadšená!“

„Miluju brambory a varianta zapečených brambor se smetanou je opravdu dobrá.“

Akce pro čtenářky se velmi povedla a všichni měli radost z receptů, které jsme vyzkoušeli a z dárků od Mlékárny Valašské Meziříčí, které si odnesli domů pro domácí testování.

Recept na vánoční štrúdl jsme testovali u nás v redakci a také nám velmi chutnal. Myslíme si, že jablkový závin patří mezi sváteční recepty, protože ho mají všichni rádi. Kombinace s bílým jogurtem je zajímavá, těsto je pak hezky vláčné. Určitě ho vyzkoušejte upéct.

Náš tip: Kysaná smetana z Valašska – proč sáhnout po této smetaně při vaření?

Kysaný mléčný výrobek má hustou, krémovou konzistenci. Vyznačuje se jemnou, lahodnou chutí a obsahuje 15 procent tuku. Kysaná smetana je surovina, která má v gastronomii opravdu široký záběr. Lze ji využít pro přípravu pokrmů teplé i studené kuchyně. Může být součástí pomazánek, salátů, dortů, omáček, a dalších kulinářských skvostů.

Bílý jogurt z Valašska

Bílý jogurt s nižším obsahem tuku je vyrobený z kvalitního českého mléka. Výrobek jemné chuti je vhodný pro přímou konzumaci i pro studenou kuchyni. Obsahuje jogurtové bakterie.

Více na MLEKARNA-VALMEZ.CZ a FB Mlekarnavm

Reklama