Klíčový je nejen výběr svatebního místa, výzdoba a hudba, ale i jídlo a pití. Je to něco, díky čemu si vaši svatbu hosté zapamatují a budou na ni vzpomínat. Postarejte se o exkluzivní zážitek.

6470a41bbe003obrazek.png
Foto: Shutterstock

Bez svatebního dortu
Pokud jste pravidelnými účastníky svateb, možná už jste zažili, že chyběl svatební dort. V poslední době od něj totiž novomanželé upouští. Proč? Je to sice krásná tradice, která ke svatbě patří, ale často bere hodně času a lidé dort ani nedojí. Více se osvědčují takzvané sweet bary.

Sweet bar
Sweet bar bývá samoobslužný koutek s mini dortíky či dezerty, přičemž je na výběr z mnoha druhů. Každý si tak přijde na své a vezme si přesně tolik, kolik sní. Na takových barech najdete nejčastěji košíčky, pusinky, makronky, ovoce nebo typické svatební koláčky. Působí jako krásná dekorace a můžete si s nimi vyhrát i co se týče barev.

Regionální menu
Většinou se na svatebním menu objeví knedlíčková polévka, šunková rolka a svíčková, málokdy jde o něco jiného. Soustřeďte se na to, odkud pocházíte a co je pro vás typické. Pokud má jeden z nastávajících například italské předky, zakomponujte Itálii i do menu. Jste Češi jako poleno? Možná je váš původ z východních Čech, kde je zase typická jiná surovina. Vždy využijte toho, odkud pocházíte a podle toho menu sestavte. Nemusí to být za každou cenu svíčková ani kombinace pěti zemí.

6470a398345c0obrazek.png
Foto: Shutterstock

Šampaňské věže
Vypadají nádherně, jsou praktické, ale pokud se pro ně rozhodnete, riskujete i pořádný nepořádek. Jde o věž vytvořenou z skleniček, které jsou plné šampaňského. Postupně hosté odebírají jednu skleničku za druhou, je to velmi efektní a samo o sobě to působí jako dekorace. Počítejte ale s tím, že pokud na svatbě budete mít děti, celá věž může skončit na zemi.

Upouští se od rodinného pečení
V historii bylo tradicí, že se do příprav zapojila celá rodina. Všichni pekli a vařili a společnými silami připravili občerstvení pro všechny. Dnes už se to vidí málokdy, budoucí manželé dávají přednost placenému cateringu, a to z důvodu ušetření času, nechtějí tolik zaneprázdnit své příbuzné.

Ugriluj si sám
Grilování je populární i na svatbách. Stačí jen naložit hromadu masa, zeleniny a připravit pečivo a dipy. Pak už jen vybrat někoho, kdo bude buď gril obsluhovat nebo bude přítomen jako pomoc při grilování. Každý si ugriluje to, co chce, a ještě si u toho hosté popovídají. Bývá to oblíbená zábavná aktivita.

Koktejlový zážitek
Vcelku oblíbenou novinkou je přítomnost profesionálního barmana, který míchá drinky. Jednoduché, zdobené, alkoholické, nealkoholické a také do různých typů skleniček. Tohle rozhodně nejsou špatně utracené peníze.

6470a3946a08ablobid0.png
Foto: Shutterstock

Místo oběda jednohubky
V rámci ušetření úspor i času se někteří rozhodují, zda zrušit svatební oběd a místo něj udělat raut s chlebíčky, jednohubkami a řízečky. Je potřeba zařídit obsluhu na doplňování, ale vlastně nic víc nepotřebujete. Je to i ideální volba pro ty, kteří si nechtějí jídlo objednávat, ale připravit si ho sami.

Zdroj: autorka článku, brides, peapodandco, lejardin, eater

Čtěte také:

Reklama