Co se týče šatů pro nevěstu, nic revolučního už se asi nevymyslí, a tak se trendy dost opakují. Každý rok se ovšem módní návrháři zaměří na něco trochu jiného. Které prvky si získaly pozornost pro rok 2021?

Odnímatelné rukávy
Jedny šaty, se kterými můžete dosáhnout dvou různých vzhledů – tuto schopnost mají trendy odnímatelné rukávy. Svatebním šatům dodají zajímavý šmrnc a v momentě, kdy vás přestanou bavit, si je můžete jednoduše sundat.

annasposa.jpg
Foto: Anna Spousa Group

Balonové rukávy
Další trend, který se týká rukávů, je inspirovaný oblečením osmdesátých let, kdy frčely právě balonové rukávy. Na svých šatech je měla třeba princezna Diana. Ale nebojte, takový extrém není nutný, dělají se totiž i velmi vkusné kousky.

B17-RTW-02-162-CLARIS-DRESS-1.jpg
Foto: Emilia Wickstead

Pláštíky
Do popředí se dostanou také šaty, u nichž je závoj nahrazený jakýmsi pláštíkem, který je uchycený přímo na šatech. To může být pro některé nevěsty nepraktické, protože závoj si mnohé v rámci pokročilé zábavy sundávají. O kráse takového detailu ale není pochyb. 

5ff30c0932fd9Clipboard.jpg
Foto: Leanne Marshall

Krátké
Pokračovat bude i trend, který se ve větší míře rozšířil už v roce 2020. Dosavadní omezené možnosti týkající se svateb nenahrávají ani tak opulentním róbám, jako spíš minimalistickým krátkým modelům.

8226128206007-a-pegli.jpg
Foto: Max Mara

Volánky, kam se podíváš
V kontrastu s minimalismem a krátkými šaty jsou honosné róby s nespočtem nadýchaných volánků. Vyniknou zejména na vyšší a štíhlých nevěstách. Ty menší, popřípadě více při těle, by se v takových šatech mohly ztrácet.

99189-FF-Grant-Justin-Alexander-Signature.jpg
Foto: Justin Alexander

Potisky
Tradice je sice tradice, ale ani ve svůj svatební den nemusíte zanevřít na barvy. A odbornice na svatební šaty Vera Wang o tom přeci musí něco vědět. V kolekci pro roku 2021 má i tylové šaty, pod kterými je červené body s květinami.

VeraWang-Look-30-31-640x960.jpg
Foto: Vera Wang

Hranaté výstřihy
Větší prostor je ve svatebních kolekcích věnovaný také hranatým výstřihům. Ramena i ňadra díky nim působí drobnějším dojmem, a tak jsou vhodné třeba pro dámy se širšími rameny a objemnějším poprsím. 

5ff314009946c99179-FF-Charleston-Justin-Alexander-Signature.jpg
Foto: Justin Alexander

Vrstvené sukně
Vrstvené sukně mají jednu zásadní výhodu pro nevěsty, které upřednostňují romantický princeznovský vzhled. Mohou mít totiž bohatou sukni, která má zároveň méně látky, a tak je lehčí a snáze se s ní pohybuje.  

plocha.jpg
Foto: jlmcouture

Čtěte také:

Reklama