Tady snad konečně budu mít štěstí a seženu ty bezpečnostní kšíry do auta pro psa. Zabrousím do psího obchůdku a... okamžitě zapomenu, co jsem chtěla.

Mám oči navrch hlavy. Butik se vším všudy. Co butik, hotové království, plné barviček a roztomilých drobnůstek. Žasnu jako dítě, které poprvé vstoupilo do hračkářství. Na štendříčcích visí řady oblečků, od bodíček, přes šatičky až po nejnovější kolekci podzimních bundiček. Dokonce s odepínací kapucí a kožichem.

Chodí panička hrát tenis, golf, nebo miluje jachtaření? Žádný problém, může si svého psího průvodce obléknout do tenisového, golfového i námořnického. K tomu pěkně doladit trendovým vodítkem či obojkem a posadit pejsánka do kabely podle poslední módy. Teď nejvíc frčí lakovaná kůže.
To by bylo něco pro Paris Hilton, pomyslím si nahlas.  

„Však sem také chodí nejčastěji nakupovat cizinci,“  říká sympatická majitelka „psího" obchodu na pražském Smíchově Draha Venclovská. Pustím své nadšení z uzdy a prolézám obchod. Na pultě objevím sadu kostkovaných tenisek. Ty mě dostanou. Vypadají jak pro panenky. To je taky pro pejsky? A chtějí v tom vůbec chodit?Už vidím svého psa, jak se válí po zemi a snaží se bot co nejrychleji zbavit.

Někteří psi jsou na botičky zvyklí a berou je jako samozřejmost. V zimě jsou praktické do sněhu a chrání proti soli. Dokonce máme i psí kozačky...“
dodá žena, láskyplně otvírá krabičku a vyndává z ní holinečky" v červené verzi. 

Jaké rasy psů se u vás nejčastěji oblékají? Většinou malí psi, (jorkšírové, čivavy, krysaříci) ti, co se stříhají, krátkosrtsí, ale i třeba stafordi, boxeři, měli jsme tu i německého ovčáka a ridgebacka. Šijeme i na míru, takže oblékneme jakéhokoliv psa,“ a ukazuje maskáčovou vestu, do které by se klidně vešel i rottweiler.A dokonce společenské oblečky. Když se panička vdává a chce mít na svatbě svého pejska, může si u nás vypůjčit třeba frak nebo bílé družičkovské šatičky.“ Ale vidím tam ještě malé černé zlatě vyšívané.

Měli jsme tu pár, který si vyjednal, že si může vzít své pejsky k obřadu a my jsme je oblékli. Nebo když chce nevěsta místo svatební kytice držet raději svého psího mazlíčka...“
Doufám, že se nezapomene a nehodí ho za sebe...Psí móda pochází z celého světa. Z Ameriky, tam jsou módou pro mazlíčky doslova posedlí, z Německa, ale hlavně z Itálie. To je mekka módy nejen pro lidi, ale i pro pejsky. Třeba ty mikinky jsou z tak úžasných materiálů, že bych takovou chtěla mít sama. Ale tu bych asi nesehnala.“

A co módní přehlídky? Zatím žádné nechystáme, organizace takové akce je moc náročná. Ale už jsme oblékaly pejsky modelkám k jedné charitativní akci a ony k nám samy začaly chodit.“

Je zvláštní, že ač butik pro psy a jejich paničky vypadal luxusně, neměla jsem pocit, že jsem se ocitla v ráji snobů, kde mi i malá hračka udělá díru do rozpočtu. Naopak. Připadala jsem si tam spíš jako v nějakém klubu, který bez ohledu na tučnost konta spojuje všechny opravdové milovnice psů. Kde si můžete popovídat, podělit se o své radosti i strasti a nebudete mít mindrák z toho, že jste si nic nekoupila.Nevěříte?
Vezměte s sebou svého psa a jděte se podívat do obchodu (Štefánikova 18/25), jehož součástí je i psí pekárna. Tam mu můžete koupit něco na zub i na sebe.Oblékáte svého psa? Nosíte ho v tašce? Kupujete mu dárky? Nebo je to podle vás snobárna a nevkus?

Reklama