Svatební šaty bývají tou nejočekávanější třešničkou na dortu každé módní přehlídky. I ony podléhají módním trendům, i když ne tak dramaticky jako ostatní oblečení. Stále vede bílá barva, dlouhé sukně, něžné materiály… ale odklon od romantismu je zjevný.

My ženy máme pro svatební šaty slabost. I když svatbu zrovna neplánujeme, nebo ji máme dávno za sebou, oblečení nevěst nás nenechává chladnými. A neříkejte, že to není váš případ. Tomu nevěřím. Určitě i vy jste zvědavá, jak se s tématem svatebních šatů vypořádali ti nejvěhlasnější návrháři světa. Pokud alespoň trochu sledujte jejich tvorbu, budete možná překvapená. Někteří jdou doslova proti svému dosavadnímu stylu a navrhli modely, které se vymykají jejich zažitému rukopisu.

Nečekejte ale žádné princeznovské róby, které vídáte ve svatebních salonech. Většinou převládají poměrně jednoduché modely, které byste mohly nosit i mimo svatební den. Výjimkou nejsou ani kalhotové a sukňové kostýmy pro nevěsty, které se nevdávají poprvé a hledají něco „usedlejšího“.

Možná je to pro vás dobrá zpráva, možná jste zklamaná, protože od svatebních šatů očekáváte vždycky nějaký podíl romantiky. Ať už ve střihu, nebo alespoň v materiálu. Ale nebojte se, něžnost se tak úplně nevytratila a někteří návrháři ji navzdory trendu nevynechali.

Ale posuďte samy, milé čtenářky, výběr je opravdu široký a jsem si skoro jistá, že alespoň jedny šaty vyhoví vašemu vkusu.

A pokud ne, nevadí, svatební salony „nacpané“ romantikou tady byly, jsou a určitě nadále budou.

Foto: facebook Harpers Bazaar

Čtěte také:

Reklama