Na večer jsme svolali rodinnou poradu. Moje rodina je roztroušená po republice, jedinou mamku mám blízko, ale ta zrovna byla po chemoterapii a nebylo jí nejlépe, takže mi po telefonu sdělila, že ať si to rozhodneme podle sebe a pak jí akorát řekneme, s čím budeme chtít pomoct. V sedm večer už k nám dorazili moji budoucí tchánovci s budoucí švagrovou. Pozitivně naladění, že nám náš plán schválí i snoubencova rodina, jsme se jali sdělit náš plán.

Dohovořili jsme, chvilka ticha, pak hysterický výkřik. Tchánovi se nelíbilo absolutně nic. „To nejde. Já už jsem vám zařídil hospodu, pozval toho a toho, bude to tam a tam a ve dvě bude oběd, guláš a knedlíky, a když dámy nemůžou bílou mouku, tak si vezmou ke guláši chleba. V 6 bude večeře, hudbu vám neschvaluju, vždyť nemají ani tahací harmoniku, musí se hrát dechovka, bude tam babička. No a ty, děvče, nebudeš spát doma, ale pojedeš den před svatbou k mamince, a tam přijde ženich odprosit a...“

Koncem léta jste si mohli přečíst článek s názvem Jak zkazit den D aneb největší svatební prudiči, ve kterém se čtenářka Vlaďka vypsala ze svých předsvatebních útrap. Chcete vědět, jak to všechno dopadlo?

Pokud jste čekali, že z toho bude zaručeně „pravá jihočeská“, budete zklamáni. Svědkové, rodina a přátelé se již předchozího dne sjeli do blízkého okolí budoucích manželů. Jako každou svatbu i tuhle doprovázeli menší zmatky, ale po hromadném odjezdu směrem k radnici šlo všechno jako po másle.

Vlaďka a Petr byli oddáni v sobotu o půl dvanácté, následovalo focení, slavnostní oběd v hotelu a volná zábava. Odpoledne nastoupila kapela a mikrofonu se ujala Vladčina švagrová, která zaslouží velkou pochvalu za zpěv, za výdrž i za to, že taneční parket nikdy nezůstal prázdný. Pochvala za výdrž patří i sympatické obsluze v hotelu, jež neměla nejmenší šanci si odpočinout. Poslední svatebčané odcházeli kolem třetí hodiny ranní. Někteří dne následujícího trpěli bolestmi hlavy, které přičetli nadměrnému dodržování pitného režimu, a jiné zase bolely svaly, což připsali na vrub nadměrnému pohybu na parketu.

Podrobnosti vám určitě přijde vylíčit nevěsta sama, jen co se vrátí z půjčovny šatů a posvatebních maratonů po úřadech.

Určitě jste zvědavé na fotky. Tak tady jsou! Ač se to nezdá, aktéři na fotkách ještě nejsou pod vlivem alkoholu. Endorfiny, endorfiny....

Podepsali to!

svatbasvatba

 

A takhle jim to slušelo

svatbasvatba

 

Malý zlomek velké rodiny

svatba

 

Kluci se učili vázat kravatu

svatba

 

Bazén posloužil i bez vody

svatba


svatba

 

Střepy lítaly...

svatba

 

I na diskotéku došlo!

svatba 

Papej polívčičku 

svatba

 

Na koho tu kudlu máš? 

svatba

Žena-in přeje novomanželům všechno nejlepší na společné cestě životem.

A jak vzpomínáte vy na svou svatbu?

Reklama