Čtenářka TTT se po svatbě byla proletět, a jak to dopadlo, vám nebudu popisovat.Pusťte se do čtení a doporučuji kapesník na slzy smíchu. Díky TTT, po ránu jste mi zvedla náladu.

No, nepotěšil jste mne chlapče a ani já Vás nepotěším.
Nesnáším výšky, točení, houpání a vůbec. Co se týče poutí, ani na labutích se nedokážu přinutit k elementární statečnosti alespoň před dětmi. S díky odmítám výstupy na rozhledny, vyhlídkové věže a vůbec cokoliv, co smrdí výškami.
Nicméně láska nám dává křídla, nasazuje růžové brýle a nutí nás vyvádět pitomosti, kterých normálně nejsme schopni ani po flašce rumu. Nejinak tomu bylo u nás.
Poprvé jsme se brali v Chrudimi. Byla to svatba malá, tajná, jen my dva a svědci. Nekonala se tak žádná bujará hostina ani svatební cesta do horoucích pekel na druhou půlku zeměkoule. Nicméně manžela napadlo, že k malé svatbičce by nějaká malá svatební cestička měla být a tak přemluvil pilota na místním letišti k vyhlídkovému letu nad městem a okolí. Můj manžel kdysi létal. Díky zdravotnímu stavu se musel svého koníčku vzdát. Já v letadle do té doby nikdy neseděla, takže jsem to vzala jako celkem dobrý nápad.
Už při startu se stroj podivně rozklepal a při pojezdu po travnaté ploše letiště jsem měla pocit, že nevzlétáme, ale počítáme krtince. „Neboj, to bude dobrý, jak vzlétnem,“ všímavý novomanžel zaregistroval, že můj obličej nechal na zemi živočišnou růžovou barvu.
Víc mě zklamalo, že to dobré nebylo. Silný vítr si s čtyřmístným letadélkem pohrával jak kočka s rolničkou. Manžel si to užíval a já ho dvě hodiny po obřadu začínala nenávidět, jak jen je toho žena schopna. Za normálních okolností blíže k zemi bych se ho  možná pokusila jedním skokem srazit k zemi a prokousnout mu krční tepnu. Ne v tom blbém letadle. Jakýkoliv pohyb, natož prudký, posiloval fixní ideu, že se všichni zabijem nebo všechno vyvrhnu.
Vítr nezeslaboval, i tak  si pilot chrochtal, jak krásné je slunečné počasí. Manžel fotil a přestal imitovat, že mu na mě záleží. Pilot si všiml jeho snahy pořídit co nejlepší snímek. A tak když jsme se dostali nad centrum Chrudimi navrhl: „ Já vám to nakloním, ať nemáte v záběru křídlo.“
Blbec nečekal ani na odpověď ani na můj odpor a položil letadlo na bok jedním elegantně pobliózním pohybem.
V té chvíli jsem jak pískomil v nebezpečí již  instinktivně imitovala rigor mortis a naštěstí i můj žaludek stuhl v poloze, která mu nedovolovala napáchat škody.
Nepovím Vám, jak jsem se dostala z letadla, jelikož si to nepamatuji. Do včera jsem si chodila co čtvrt hodinu oplachovat ruce,neboť mi na nich neustále vyrážely krůpěje mrtvolně studeného lepkavého potu. Naprosto diametrálně odlišně na tom bylo mé krevní řečiště, které ještě dlouho po přistání odmítalo obnovit přísun krve do periferních částí těla.
Manžel byl nadšený jak kdyby vyhrál v kasinu a náš svatební den si užíval. Večer v ložnici si dokonce vzpomněl, že po svatebním dni obvyjkle následuje svatební noc.
Já se v posteli pokoušela mezitím udobřit žaludek slibem, že teď budeme chvíli hajat a určitě nezměníme polohu dřív než za několik hodin.
„Miláčku, konečně svoji,“přitulil se muž. Z jeho vlasů byla cítit vůně...letadla.
„Asi budu blinkat.“
. . .
TTT
Text nebyl redakčně upraven


Jaký je váš nejlepší adrenalinový zážitek?

  • Máte ráda adrenalinové atrakce a sporty?
  • Nebo se jich straníte?
  • Na čem nejstrašnějším jste byla?
  • Co vás z adrenalinových atrakcí nejvíce baví?
  • Máte nějakou zajímavou historku spojenou s adrenalinovým sportem, či atrakcí?
  • Klepete se na zemi i za ostatní strachem a nemůžete se na to ani dívat?
  • Kam byste nás za adrenalinem pozvala?
  • Jaké bylo vaše nejlepší adrenalinové dobrodružství?

A nabízí se i mnoho dalších podotázek. Tak neváhejte, sedněte a pište své názory, příběhy a historky,  posílejte své fotky a videa na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

a jednu z vás odměním za příspěvek, který se mi bude nejvíce líbit, balíčkem potřeb pro adrenalinové nadšence.

Reklama