Říká se, že fotky jsou jediné, co vám po svatbě zbyde a díky čemu si ji budete moci zas a znova připomínat. Rozhodně je to dražší položka, do které se vyplatí investovat. Najděte si fotografa, prohlédněte si, jakým stylem fotí a seznamte se ještě před svatbou. Důležité je si s fotografem rozumět a padnout do noty nejen lidsky, ale stylem fotek, které fotí.

Svatební fotografové používají různé techniky focení, barvení a upravování a liší se i výsledný styl. Podívejte se, které trendy jsou v tomto oboru letos v kurzu a vyberte si podle toho svého vyvoleného fotografa. Až ho najdete, doporučujeme si s ním domluvit předsvatební focení na zkoušku, abyste si byli jisti, že se vám výsledné fotky budou líbit.

6482ec63cf9ffblobid0.png
Foto: Shutterstock

Realistické fotky s emocemi
Žádné načančané fotky, v kurzu jsou ty, na kterých vyniknou emoce a ty nemusí být vždy jen pozitivní. Jde o momentky v přirozených pózách, na kterých jsou vidět slzy, smích, momenty překvapení i radost. Takový typ focení je náročný, protože fotograf musí být neustále ve střehu a zachytit ty správné momenty.

Romantické fotky
Fotografie do oranžova, se západem slunce, při zlaté hodince, to je totiž světlo, které na fotkách vyvolává formantický dojem. Je třeba mít štěstí na počasí, ale také si pohlídat tu správnou hodinu. Fotografové mají naštěstí plno nástrojů na úpravu fotek, a tak mohou barvičku trochu přidat uměle.

Pohled z ptačí perspektivy
Čím dál tím víc jsou oblíbené fotky z dronu. Ten se využívá často i při tvorbě svatebního videa. Je třeba s ním umět zacházet, ale pokud se to povede, výsledek je neskutečný. Vyplatí se to zejména tam, kde je krásná příroda a prostředí, ve kterém se svatba odehrává.

6482ec6e68cffblobid0.png
Foto: Shutterstock

Detaily
Pokud jste detailisti, možná je budete chtít mít i na fotkách. Nejlépe se zachycují na komornějších svatbách. Vždy si o to fotografovi řekněte dopředu a ujistěte se, že má potřebné očko a dokáže vidět a zachycovat to, co na fotkách přesně chcete mít.

Přírodní tóny
Dříve frčelo dobarvování, přidávání více sytosti a jasu a dnes je trendy naopak přirozenost a naturální podtón. Buď se fotky vůbec neupravují nebo se sytost a jas dokonce ubírají. Není to šálek kávy každého, ale zájemce si to nachází poměrně spolehlivě.

Černobílé fotografie
Někomu to evokuje historii, někomu smuteční události, ale někteří lidé v tom vidí tajemno a vážno, dokonce i eleganci. Nejspíš se nehodí mít veškeré fotky do černobíla, ale pár si jich můžete nechat udělat. Hlavně ty, které jsou trochu strojené, bez úsměvu a s vážností.

6482ec1f7ba04obrazek.png
Foto: Shutterstock

Jako z časopisu
O naprosto dokonalé fotky jako z lifestylového magazínu stojí ti, kteří věnují pozornost tomu, co mají na sobě, bo

tám, doplňkům a ti, kteří si vybírají luxusní značky. Musí být vše dokonalé a mít to nápad. Pokud hrajete na vzhled, jistě se vám tento  nápad zalíbí.

Zdroj: autorka článku, bridelifestyle, brides, bycalin, weddingbazaar

Čtěte také:

Reklama