Vážená redakce,


před nedávnem jsem slíbila několika svým přítelkyním na Ženě-in, že pošlu fotky dvou svatebních dortů, které jsem pekla na svatbu svojí neteře. Možná se na ně rády podívají i ostatní čtenářky. Zde tedy jsou – a já neskromně doufám, že se budou líbit.


A ještě pro zajímavost několik údajů:


Na dorty jsem spotřebovala 60 vajec, 3 kg másla, 7 kg cukru, 2 kg mouky, 4 dl rumu a řadu dalších ingrediencí v celkové hodnotě cca 850 korun.

Protože nejsem profesionální cukrářka, nýbrž učitelka, pečení mi trvalo 3 dny, přičemž marcipánové růže a lístky jsem si připravila předem.


1. den jsem upekla korpusy – na čtyřpatrový hranatý dort 6 plátů na plechu, z nichž jsem pak příslušné díly vykrojila, na třípatrový kulatý dort 6 dílů ve formách.
2. den jsem díly spojila krémem.
3. den provedla konečnou úpravu.Hranatý dort je složen z korpusů 5 chutí (ořechová, kávová, kokosová, vanilková, čokoládová) v různých kombinacích. Hrany jsou zdobeny krémem, dvě obsypány hrubým kokosem a dvě ozdobeny „košíkovým“ vzorem, horní plochy jsou pokryty pláty z marcipánu. Dort je ozdoben 36 bílými marcipánovými růžemi, 53 lístky a dozdoben rostlým šáterem a tylovou stuhou.Kulatý dort je celý ořechový, je potažen fondánovou hmotou domácí výroby, plastické vzory na povrchu jsou vytvarovány z marcipánu. Na květinovou přízdobu byly použity 4 snítky rostlých orchidejí.

Zdraví

Al.do


Milá Al.do,

tleskám a obdivuji Vaše kuchařské umění. Zvlášť mě okouzil svatební dort se snítky orchidejí. Nádhera! Úplná škoda sníst, ale já mám sladké ráda, takže bych nejspíš měla dilema :-).

Umíte také upéct svatební dorty? Živí vás svatba? Prodáváte svatební šaty? Pracujete na zámku, kde se svatby pořádají? Napište nám své zkušenosti s pořádáním svateb: redakce@zena-in.cz
Reklama