Svatební kvíz
Kvíz se nejčastěji týká pouze novomanželů, kteří jsou středem pozornosti, ale díky kvízu je mohou hosté lépe poznat, nebo si ověřit některá fakta. Spočívá to v tom, že se zády k sobě posadí ženich s nevěstou a oba dva v jedné ruce drží nevěstinu botu a v druhé ženichovu (případně různě zbarvené papírky). Vybraný host, většinou svědek, čte otázky a ptá se například: „Kdo lépe řídí?” Ženich s nevěstou odpovídají zvedáním bot a vtipné je, že ne vždy se shodnou na odpovědi.

shutterstock-1298523577.jpg
Foto: Shutterstock

Kolo štěstí
Populární je i kolo štěstí, které je celé složené z losů. Výhrou tedy mohou být zajímavé částky a navíc je tento způsob hry velmi zábavný. Kolo štěstí si také můžete přizpůsobit a vložit mezi losy například kartičky s úkoly tak, jak vidíte na videu níže. Také svatební tombola je zábavný způsob, jak vybrat nějaké drobné a zabavit hosty. Lidé rádi něco vyhrávají a na svatbě ve veselém stavu o to víc. Pod výhrami se mohou skrývat nejrůznější dary, opět například losy, takže si ze svatby dokonce můžete odnést nějaké ty kačky.

700x400-Kolo.jpg

Podívejte se na to, jak připravit svatební kolo štěstí:

Více informací najdete zde.

Svatební kočár
Svatební kočár je asi nejznámější hra, která se na svatbách objevuje. Spočívá ve vyprávění příběhu, přičemž devět dobrovolníků, včetně ženicha a nevěsty, mají přidělené role a musí si stoupnout ve chvíli, kdy svou roli nebo postavu v příběhu uslyší. Jakmile to zmeškají, musí vypít panáka.

Fotokoutek
Fotokoutek zabaví a díky němu budou mít novomanželé i spoustu vzpomínek. U fotostěny často bývají různé vtipné rekvizity na focení a často i fotokniha, do které mohou hosté přímo lepit fotky a psát nejrůznější vzkazy. K tomu se pak hodí i Instax, což je fotoaparát, který vám po vyfocení fotku také okamžitě vytiskne.

shutterstock-1527722546.jpg
Foto: Shutterstock

Poznávání partnera po hmatu
Pozná nevěsta svého ženicha a naopak? Vymýšlení a organizaci hry má nejčastěji na starosti svědek nebo blízcí kamarádi. Spočívá to v tom, že se nevěstě zavážou oči a před ni se posadí 5-6 mužů, včetně ženicha. Nevěsta pak jen obchází jednoho za druhým a podle hmatu hádá, který z nich by mohl být její vyvolený (poznává často podle tvaru pozadí nebo podle obličeje). Poté přichází na řadu ženich a naopak hledá svoji nevěstu.

Reklama