Často si vzpomenu na chvíle, kdy moji rodiče vítali mého přítele na první návštěvě.
Chudáci malí. Párkrát jsem jim přivedla skutečný zjev. Přesto vždy zachovali klidnou tvář a tatík návštěvu naléval alkoholem a zvesela odšroubovával lecjaké špiritusy. Mladíci odcházeli po čtyřech a táta si mnul ruce, jak se mu to zase povedlo. Někdy si to zasloužili a nikdy k nám už ani nepřišli. Nebylo to jen taťkovým testováním „kdo víc snese“, a nevyplašila je ani maminka neustálým servírováním tučných nebo sladkých dobrot. Prostě to několikrát nevyšlo a nevím, koho ty epizody stály více nervů a energie. Jestli mě nebo rodiče.

 

Když si vzpomenu na tu máničku nebo mladíčka… anebo cizince, kteří machrovali a skrývali se za maskami frajírků, které já tím svým mladých a zamilovaným pohledem neprokoukla, je mi teď už do smíchu.

O mladíčkovi se táta vyjadřoval jako o tom „hovňouskovi“ a ptal se, jestli mi v kině koupil aspoň eskymo. S přítelem, který se strašně obával vázat a svatba pro něho byla černou můrou, si také poradil moc pěkně.
Měl za námi přijet na chalupu a já tátovi říkala, jak se věci mají. Když mladík vlezl do vrat, přivítal ho táta halasně a z plna hrdla: „Á, ženich je tady…“

Tehdy jsem vyprskla smíchy, hlavně potom co ten nevázaný jinoch zbrunátněl… Někdy to byla i legrace.

 

Rodiče ale museli vidět dřív, co jsou ti hošíci zač. Jsem jim vděčná za to, že při prvních představováních a společenských návštěvách zachovali vždy klid a úsměv. Ráda bych to jednou zvládla také tak, ale příliš se na to netěším. J

 

Právě tomuto tématu se budeme dnes věnovat.

Napiště mi vaše příběhy nebo vtipné historky o prvních návštěvách rodičů. Přivedly jste někdy domů nějakého nestravitelného týpka? A co rodiče, jak reagovali? Jistě si na něco vzpomenete, snad se všichni pobavíme.

 

Budeme i soutěžit a doufám, i dobře se bavit! Já vím, že je pondělí, ale právě proto. Trochu si to dneska opepříme, co říkáte?

 

Piště mi na redakce@zena-in.cz a i dnes nejlepší příspěvek odměním!

 

Nezapomeňte, že dokumentující fotky jsou vždy výhodou, ale ne podmínkou…

Reklama