Dobrý den, svatbu jsem měla a je nezapomenutelná.

Samozřejmě, že jsem věděla, že mám propadlou občanku! Jenomže, jsem si říkala, že stejně budu potřebovat novou, tak proč se s tím zabývat. Důležitější přece byly starosti jaké šaty a boty... :-))

Ten den se sešlo na radnici asi 40 příbuzných, část z nich přijela do Prahy z Moravy. Slečna nevěsta a pan ženich dali paní matrikářce občanské průkazy. Po chvíli se vrátila s tím, že svatba se nemůže konat, protože nemám platný doklad.

Něco v tom smyslu: "Rozejděte se, svatba nebude, pokud si tady ta osoba nedá do pořádku platnost občanského průkazu."

Co v takovém případě dělat? Já jsem se samozřejmě rozbrečela a nechtěla odejít. Přišli další pracovnící radnice a řešilo se. Nejbližší volný termín za 3 neděle! Zkrátím to. Oddali nás. Vlastně jenom jako. Protože oddací list nám vydali až jsem všechno napravila. Tak se stalo, že mám jiné datum na oddacím listě a jiné vyryté na prstýnku. A ještě nám odešel před obřadem objednaný fotograf, protože slyšel, že svatba nebude.

Fotek sice máme hodně, ale jenom před radnicí. To už nám dávno nevadí. Bugy

Milá Bugy, tak to je příběh do pranice. Je ale fakt, že nechat si udělat novou občanku jen kvůli několika dnům mi také přijde zbytečné. Úřady však soudí jinak. Simona

Co se přihodilo o vaší svatbě vám? Nelitujete, že jste se vdala právě za svého muže? Pište na adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama