I..jpgFoto: TV Nova

Výběr partnera tentokrát nechali na odbornících z oblasti psychologie a biologie. Ti z nezadaných zájemců vytvořili po náročných testech kompatibilní páry. Jaká bude reakce ženicha a nevěsty, až poprvé pohlédnou svému protějšku do obličeje?

Všichni jedinci prošli psychologickým vyšetřením, testem kompatibility DNA, čichovým testem a testem atraktivity. Z hlediska analýzy DNA se k sobě nejvíce hodí partneři, kteří mají co nejodlišnější strukturu DNA (konkrétně její úsek, který je zodpovědný za imunologické procesy).

„Porovnání úseků DNA poskytuje zcela přesná čísla. Čichový experiment zase odhalí, kdo je nám tímto smyslem příjemný. Partner, který je pro nás biologicky kompatibilní, nám totiž vždy voní,“ uvádí DNA expertka RNDr. Jaroslava Babková, PhD.

Mohlo by vás také zajímat: Výzva 11 dní bez ejakulace od Heleny Houdové startuje. Zapojíte svého partnera?

IMG-5330.jpgFoto: TV Nova

Po svatbě čeká novomanžele svatební cesta a čtyři týdny společného života v jedné domácnosti. Poté přijde Den rozhodnutí, kdy se musí každý z účastníků vyjádřit k tomu, zda hodlá se svým partnerem v započaté životní cestě pokračovat nebo jestli se chce rozejít.

Mohlo by vás také zajímat: Z porodu mám fobii, těhotenství je pro mě bizarní, říká dobrovolně bezdětná Jana v rozhovoru

V tomto projektu se snažíme pojmout otázku vztahů z druhé strany. Rozbít to, jakou má kdo představu o svém ideálním partnerovi, a pokusit se nezadaným zájemcům vhodného partnera najít podle jiného klíče, než jak si ho hledají sami,“ upřesňuje psycholožka Katarína Szabados Filasová, PhDr.

Ženy a muži ve věku 25–40 let, kteří se do tohoto projektu přihlásili, již vyzkoušeli všechny možné způsoby seznámení. Vhodný protějšek ale zatím nenalezli. Tentokrát se tedy rozhodli důvěřovat vědeckým poznatkům. Dokáže věda pomoci tam, kde běžné možnosti seznámení selhaly? Dokáže najít recept na lásku na celý život?

svatbaa.jpg

Foto: TV Nova

Reklama