Dnešní nevěsty to mají mnohem jednodušší: mají e-maily, mobily, polovina věcí se dá zařídit přes internet. Světový vyhledávač Google připravil hned několik nástrojů, které vám přípravu svatby usnadní. Je pravda, že to nejdůležitější: vybrat si toho pravého a říct ono obligátní ANO, zůstává na vás.

 

Seznamy hostů na internetu

 

Většina rodin vám potvrdí, že nejvíce hádek se konalo nad seznamem hostů: Pokud budou všechny potřebné tabulky a seznamy k dispozici všem organizátorům v Dokumentech Googlu, můžete přidávat potvrzené hosty nebo přislíbené dary v práci, doma nebo na letišti, prostě když máte čas. Anebo trochu palčivější problém: Nelíbí se vám neustálé úpravy seznamu zvaných? Na dokumentech Googlu vidíte všechny změny seznamu a nemusíte je všechny akceptovat. Prostě se vraťte k některé z původních verzí dokumentu a pokračujte s ní.

Navíc máte plnou kontrolu nad tím, kdo dokumenty vidí a kdo je může měnit – takže kamarádi mohou sestavovat seznam oblíbených písniček pro DJ, zatímco svatební rozpočet vidí jen ženich a nevěsta.

 

Abyste se naladila

 

Svatební přípravy trvají několik měsíců a každým dnem se můžeme těšit víc a víc. Nemusíte být zrovna znalec přes počítače, abyste si udělala vlastní domácí stránku iGoogle o vaší svatbě i s odpočítáváním do dne D, společnými fotkami a taky s průběžnou kontrolou e-mailu s potvrzováním svatebních hostů. Navíc šéf nebude mít ani tušení o tom, že jste se právě zasnila, máte přece otevřenou pouze úvodní stránku internetu.

 

 

Hlavně dorazit včas

 

Svatební noviny jsou v posledních letech velkým hitem: řeknete svým příbuzným a kamarádům, kde a proč se berete, kdo je kdo, přidáte pár vtipů, obrázků a hlavně program svatby. Nezapomeňte ale navést své blízké na místo obřadu - na Mapách Google najdete podrobnou navigaci i s mapkou a předpokládaným časem stráveným na cestě. Můžete je podle Map Google navést i na další důležitá místa svatby: oběd, večírek, cestu svatební kolony a podobně.

 

 

Nerušené líbánky!

 

Všichni se nakonec chtějí podívat, jak moc to vám (i jim) slušelo, ale vy jste na líbánkách a vůbec máte spoustu jiných radostí než chodit po návštěvách a půjčovat své fotoalbum. Není nic jednoduššího než všechny veselé zážitky popsat na vlastní svatební webovou stránku (blog) a nejlepší (nebo třeba i všechny záběry, na internetu je místa dost) umístit do alba na Webová alba Picasa. Nad tím, kdo se může vašimi snímky probírat, máte plnou kontrolu, svatební album nemusí být veřejné a přístup dostanou jen ti, kterým pošlete odkaz.