Byla by škoda nenačerpat z těchto krás alespoň trošku inspirace. Jak si tedy vyzdobit svůj den D v duchu jednoduchosti a přírody?
5f085ae43252eobrazek.png

Zdroj: Unsplash.com

Každá svatba nemusí být jako „přes kopírák“ – restaurace za rohem, obřad na přilehlé zahrádce a výhled na parkoviště. Bije-li vaše srdce pro přírodu, můžete zkusit svůj velký den odlišit a inspirovat se maličkostmi přírody.

Detailní plán je poloviční výhra

Chceme to mít jednoduché, to zvládneme naplánovat levou zadní.“ – pokud se v této větě slyšíte, pořádně zbystřete.

Začít s přípravami pořádně dopředu není nikdy na škodu a rozhodně vám to s blížícím se datem svatebního dne ušetří hromadu starostí. Tak jako u mnohých větších akcí nebo projektů se i u svateb stává, že se objeví problémy, které jste prostě nečekali.

Mohou vám zavřít oblíbenou půjčovnu šatů, tisk pozvánek zhatí neschopnost kreativce, no, znáte to. S dostatkem času to ale zvládnete levou zadní.

Připravte si detailní seznam jídla a dobrot, které chcete hostům nabídnout, naplánujte si obřad, promyslete si ubytování hostů, atp. Vše si ideálně, co možná nejvíce do detailu, představujte. Pomůže vám to snadněji odhalit případná hluchá místa a drobnosti, které by mohly způsobit komplikace.

Místo konání svatby jako základ

Dechberoucí výzdoba a parádní organizace nepomohou, pokud se budete brát v restauraci nedaleko dálnice. Zamyslete se proto, kde jste se za poslední dobu cítili nejlépe.

Nemusí to být ani zámeček nebo luxusní vila. Stačí malinký hotýlek nedaleko lesa s restaurací a výhledem na kopce okolo. Hosté se budou cítit dobře, vy budete v klidu a váš den D si náležitě užijete.

Důležité je, pohlídat si dobrou dopravní dostupnost, rozumnou dojezdovou vzdálenost, parkování a případné ubytovací kapacity.

Všechno si zapisujte, promyslete a od věci není, udělat si třeba průzkum mezi hosty, pokud si nebudete vědět rady.

Jídlo je alfou omegou

Svatby jsou krom novomanželů a obřadu také o jídle. O dobrém jídle. I tady se můžete držet jednoduchosti, servírovat tradiční dobroty, česká jídla a pochutiny.

Vždy ale myslete na to, že svatební koláčky, dort, chlebíčky nebo výslužky pro hosty je potřeba pořádně zabalit, aby tyhle dobroty nepřišly při přepravě k úhoně. Krabice na výslužky tak přijdou vhod.

A ti z vás, kteří si chtějí pohrát s detaily, mohou vyzkoušet i potisk cukrářských krabic s vlastním nápisem či obrázkem. Kreativitě se meze nekladou.

Výzdoba. Inspirujte se přírodou

Nepotřebujete mít pozlacené ubrusy, armádu personálu nebo se brát na hromadě čerstvých růží a servírovat kaviár. S výzdobou se můžete inspirovat v jednoduchostech přírody a venkovského života.
 
Namísto pořizování/pronájmu předražených dekorací si můžete stoly ozdobit vlastnoručně nasbíranými lučními květinami, smrkovými větvičkami nebo jednoduchými látkovými ubrusy, které nebude třeba při prvním ušpinění vyhodit.

V jednoduchosti je prostě síla.

Ať už se rozhodnete si svatbu naplánovat v pompézním stylu nebo se chcete držet jednoduchosti a přírody, nezapomeňte, že tento velký den je jen o vás. Neměli byste se honit nebo strestovat.

Reklama