„Denisa mi neseděla od prvního dne, kdy mi ji Martin před šesti lety představil jako svou starší sestru. Tvářila se, že snědla všechnu moudrost světa, byla dost povýšená a měla nevhodné poznámky. I když jsem si ji ale bůhvíjak neoblíbila, snažila jsem se všechno přehlížet a vycházet s ní. Nejsem konfliktní typ. Jenže v posledních letech je čím dál složitější neodkázat ji tam, kde slunce nesvítí,“ popisuje Olga svou švagrovou. Ta má neustále potřebu být ve všem jedničkou.
sou.jpg
Foto: Shutterstock

Od dovolené po mateřství

„S dovolenou zásadně čekala, kam pojedeme my. Až pak šla do cestovky, aby pořídila něco pompéznějšího. Po návratu vše hlasitě porovnávala. Stejné to bylo se svatbou, pořízením bydlení, domácího mazlíčka, auta…nebo prostě jen blbého krému na pleť. Vždy potřebovala mít navrch. A pak se s tím jaksepatří pochlubit,“ vyjmenovává Olga s tím, že nikdy nepochopila, kde se bere její potřeba soupeřit s ní. Nikdy neměla pocit, že by jí k tomu zavdávala příčinu.

Shazování a posměšky snášela Olga trpělivě. Ale jen do té doby, než začalo jít o děti. „Když jsme se s manželem rozhodli, že necháme věcem volný průběh, a nebráníme se miminku, spustila se děsná mela. Oni se o maličké snažili už rok, ale pořád nic. Jakmile zjistila, že bychom mohli být první, začala obcházet všemožné léčitele, cpát do sebe nejrůznější preparáty a svého manžela pořád tahala do postele,“ vzpomíná Olga. Naštěstí se jim oběma povedlo otěhotnět plus minus ve stejnou dobu. Tím ovšem soupeření neustalo.

Neváhá obětovat dceru

„Její miminko rostlo rychleji, ona přibrala méně kilo, lépe zvládala nevolnosti, porod dala bez analgetik… Bylo to k nesnesení, natož pro ženskou, se kterou tlučou hormony,“ přiznává Olga. Přesto dál mlčela. Jenže po porodu se karty obrátily. Olžina holčička byla čilejší než ta švagrové. Dříve pásla koníčky, seděla, a teď už i stojí a obchází nábytek.

„Denisa se může zcvoknout. Potřebuje, aby její Emička byla jednička, jak často trapně opakuje. Jenže není. A tak se rozhodla, že jí k tomu pomůže. Posazovala ji předčasně, a teď ji kvůli fotkám na sociální sítě i tahá za ručičky do stoje. Dokonce i její chlap se jednou prokecl, že vývoj jejich dcery popohání. Už jsem jí naznačila, že je to špatně, ale sjela mě. Prý mi do toho nic není. Co člověk nadělá! Už teď ale vím, že se naše malá Anička se svou sestřenkou nebude vídat zbytečně často. Nechci jí nechat zničit sebevědomí,“ dodává Olga.

Čtěte také:

Reklama