Eva (23) nikdy nebyla právě vzorem spořádané matky. Martínka (3) počala na hudebním festivalu s mužem, jehož jméno ani adresu neznala. Takže v jeho rodném listu stojí, že otec je neznámý. Na zamýšlenou interrupci jít nestihla, byla totiž v příliš pokročilém stadiu těhotenství.

boy.jpg
Foto: Shutterstock

Hlídali ho každou chvíli

O miminko se starala. Jenže jakmile se naskytla možnost, nechala ho někde na hlídání. Nechtěla přijít o víkendové party s kamarádkami, odjela s nimi klidně na celý víkend. O chlapečka zatím pečovala její švagrová Radka, která má sama dítě v podobném věku. „Nevadilo mi tu a tam pohlídat, jde přece o mého synovce. Snažila jsem se mu alespoň vynahradit pozornost, jakou mu Eva podle mého názoru nedávala. Raději čučela do mobilu. Bylo mi ho líto a švagrová toho uměla využít,“ popisuje Radka, které proto nepřišla zvláštní ani poslední žádost o hlídání. Ostatně, tentokrát mělo jít jen o pár hodin. Jenže švagrová se odpoledne, jak slíbila, neukázala. A nevrátila se ani večer.

Poslala jen SMS

Radka s manželem Evě volali, zda je v pořádku, ale ona hovor nepřijala. Až po chvíli jim od ní přišla textová zpráva. Prý je v pořádku, ale nemají ji čekat. Poznala báječného muže, se kterým je právě na cestě do zahraničí, aby tam s ním žila. On bohužel děti nemusí, takže s sebou Martínka vzít nemohla. „Doslova napsala, že mu je stejně lépe u nás, protože ona není dobrá máma,“ svěřuje se Radka s tím, že poté švagrová telefon vypnula. Číslo zůstalo nedostupné.

Dostane ještě měsíc

Jsou to už tři týdny a Eva se stále neozvala. Její bratr dostal strach, zda ji někdo neunesl, a tak se vypravil do jejího bytu. „Tam už bydlel někdo úplně jiný, prý se odstěhovala. Kam, to nový nájemník nevěděl. Její kamarádky potvrdily, že má nového partnera, do něhož se zamilovala. Všechno do sebe zapadalo. Zametla tu po sobě stopy,“ krčí rameny Radka, která teď čeká, zda se švagrové rozsvítí a pro dítě se vrátí. Dají jí ještě měsíc.

„Když se nevrátí, začneme na úřadech řešit pěstounskou péči. Upřímně, já se modlím, aby se raději neozývala. Taková si nezaslouží být matkou. Časem Martínka třeba i adoptujeme,“ přemítá jeho teta.

Čtěte také:

Reklama