Mnohé barvy o sobě mluví. O karmínu to platí dvojnásob. Třeba když slyším slovo karmín, téměř automaticky se mi vybaví Carmen, a když Carmen, tak vášeň, temperament, osudová láska.
Bez temně rudé by nebyla Carmen tím, čím ji chceme mít. Alespoň jedny šaty má vždycky v barvě vína, co rozproudí krev, rubínu, co jí propůjčuje výjimečný lesk, a krve, co je z lásky prolitá. Není to prvoplánová červená, ale barva s hloubkou a tajemstvím. Je to červeň s příměsí černě, je to symbol urvané růže, která uvadá.

Nemějte mi za zlé trochu toho divadelního patosu. Carmen je prostě moje láska. A karmínová, bordó, burgundská, nebo kolik má ještě podob, je má oblíbená barva.
Blíží se přece Valentýn, tak máme tu nejlepší příležitost koupit své lásce jako dárek lístky, nebo se do karmínové obléci a trochu si zasvádět sama. Nebo můžete udělat obojí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A abych nezapomněla - ještě jednu výhodu má karmínová proti červené. Sluší většině žen, protože jim ponechává možnost vyniknout a nepřekřičí jejich osobnost.
Nevím, jestli si některá z vás troufne na večerní šaty jako celebrity na obrázcích, ale věřte, že karmínový vršek vám bude slušet i po čtrnáctém únoru.